کد خبر: 3691278
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۶
آرونی‌حصاری تشریح کرد:
گروه مؤسسات قرآنی مردم‌نهاد ـ مدیر مؤسسه حضرت رقیه بضعة‌الحسین(ع) تهران اظهار کرد: با وجود گذشت دو سال از اعلام طرح دارالقرآن خانه کارگر در خصوص ارائه خدمات رفاهی، فرهنگی، ورزشی و ... و دریافت هزینه‌هایی چون حق عضویت و... اما هنوز خبری از اجرای این طرح نیست.

نجمه آرونی‌حصاری، مدیر مؤسسه حضرت رقیه بضعة‌الحسین(ع) تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا ضمن گلایه از مسئولانی که به داد تشکل‌های مردمی ـ قرآنی نمی‌رسند، گفت: حق قرآنیان این نیست و آنگونه که باید مسئولان از فعالیت‌های مؤسسات که به صورت مردمی و خودجوش در حوزه قرآن فعالیت می‌کنند و دلسوزانه در این راه گام برمی‌دارند، حمایت نمی‌کنند.
آرونی‌حصاری عنوان کرد: مسئولان آنقدر که از حوزه‌های فرهنگی کشور حمایت می‌کنند، یک هزارم آن را از حوزه قرآنی نمی‌کنند و مراد از این حمایت تنها مادی نیست بلکه معنوی و اهتمام به فعالیت‌ها و عملکرد تشکل‌ها نیز مدنظر است و این دلیلی برای تعطیلی و دلسردی تشکل‌های قرآنی از ادامه راه شده است.
وی در ادامه با ابراز گلایه از خدمات نیمه تمام دارالقرآن خانه کارگر در ارائه خدمات رفاهی به قرآنیان، اظهار کرد: دارالقرآن خانه کارگر از سال 94 در راستای تفاهم‌نامه‌ای که با خانه کارگر جمهوری اسلامی ایران منعقد کرده و با هدف حمایت از فعالان قرآنی مقرر شد خدمات رفاهی، تفریحی، آموزشی، فرهنگی، ورزشی، حقوقی و درمانی را ارائه کند.

یک هزارم حمایت مسئولان از فعالیت‌های قرآنی نیست/سرانجام نامعلوم خدمات رفاهی دارالقرآن خانه کارگر
مدیر مؤسسه حضرت رقیه بضعة‌الحسین(ع) تهران تصریح کرد: طبق اعلام این دارالقرآن این طرح قابل استفاده برای مدیران مراکز و مؤسسات قرآنی، اساتید و مربیان قرآن، قرآن‌آموزان و فعالان قرآنی اعم از حفاظ، قراء، مداحان، وعاظ، هنرمندان قرآنی، پیشکسوتان قرآنی و همچنین، کارکنان نهادها، مراکز و مؤسسات قرآنی بود که در صورت عضویت و دریافت هزینه از سوی قرآنیان این خدمات را ارائه دهد.
وی بیان کرد: اما با وجود گذشت دو سال از اعلام این طرح با عنوان «ارائه خدمات رایگان به قرآنیان در دارالقرآن خانه کارگر » از سوی خبرگزاری ایکنا و با عنوان «ارائه ده هزار خدمت رایگان و همراه با تخفیف به قرآنیان» از سوی خبرگزاری ایلنا و با وجود دریافت هزینه از مؤسسات و افرادی که تمایل به شرکت در این طرح را داشته‌اند اما هنوز هیچ خدمتی ارائه نشده است و یا اگر هم خدماتی ارائه شده ناقص است.
مدیر مؤسسه حضرت رقیه بضعة‌الحسین(ع) تهران با اشاره به پیگیری‌های متعددی که از این دارالقرآن شده است، گفت: چندین بار تلفنی پیگیر این قضیه شدم ولی در پاسخ به سؤال بنده اظهار کردند ما این خدمات را برای عده کثیری انجام دادیم و زمانیکه که می‌گوییم این خیلی‌ها چه کسانی هستند که شامل ما و دیگر مدیران مؤسسات که با آنها در ارتباط هستیم نشده است؟ پاسخ درستی دریافت نمی‌کنیم.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: