کد خبر: 3691358
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۹
گروه مؤسسات قرآنی مردم‌نهاد ــ طرح سراسری «کوثر رسول‌الله» با همکاری تشکل‌های قرآن و عترت و مؤسسات قرآنی سراسر کشور به منظور تلاوت سوره «یس» و اهدای ثواب آن به حضرت زهرا(س) اجرا می‌شود.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از پایگاه خبری اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور «اتقان»؛ با توجه به نزدیک شدن ایام پرحزن و اندوه فاطمیه و شهادت بی بی دو علم، حضرت زهرا(س) و همچنین ایام ولادت آن حضرت و برپایی محافل و مراسم مختلف در اماکن زیارتی و مقدس سراسر کشور، مرکز قرآن کریم سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی در نظر دارد با همکاری دستگاه‌ها و نهادهای قرآنی برنامه‌ای در زمینه توجه و توسل مردم به حضرت زهرا(س)، طرح تلاوت قرآن کریم و اهدای ثواب آن به پیشگاه آن حضرت اجرا کند، بنابراین طرحی تحت عنوان «کوثر رسول‌الله»، به صورت همزمان در شام شهادت حضرت صدیقه طاهره(س) و همچنین شب ولادت ایشان در حرم مطهر رضوی، اماکن متبرکه و مساجد سراسر کشور برگزار می‌شود.

اهداف طرح

تمسک به قرآن به عنوان میراث اهل بیت(ع) و محور وحدت، ترویج تلاوت و همخوانی قرآن کریم در مساجد و بقاع متبرکه، ایجاد سنت حسنه اهدای ثواب قرائت قرآن کریم، استفاده از ظرفیت مساجد و اماکن متبرکه جهت ایجاد کانون‌های قرآنی از جمله اهداف اجرای این طرح است.

اجرای طرح «کوثر رسول الله» در مؤسسات قرآنی کشور

 زمان و نحوه اجرای طرح

یادآوری می‌شود، این طرح 30 بهمن‌ماه همزمان با شب شهادت حضرت زهرا(س) و 17 اسفندماه همزمان با شب ولادت ایشان پس از نماز مغرب و عشاء در سراسر کشور برگزار و طی آن، پس از توزیع مجلد قرآن کریم بین عموم مردم، تلاوت سوره «یس و دخان»، توسط قاری و هم‌خوانی دسته‌جمعی توسط عموم مردم صورت گرفته و ثواب این تلاوت به پیشگاه روح طیبه حضرت هدیه می‌شود.

سوره‌های «یس و دخان»؛ محور طرح کوثر رسول‌الله

در شب شهادت حضرت فاطمه الزهرا(س) سوره «یس» محور این طرح خواهد بود و در شب ولادت ایشان نیز سوره «دخان» تلاوت خواهد شد.

اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور، مؤسسه جوانان آستان قدس رضوی، آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س)، آستان مقدس حضرت احمدبن موسی(ع) شاهچراغ، سازمان اوقاف وامور خیریه، مرکز رسیدگی به امور مساجد تهران، مرکز رسیدگی به امور مساجد خراسان رضوی، مسجد مقدس جمکران، شبکه قرآن و معارف سیما، رادیو قرآن، ستاد عالی کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد کشور نیز در اجرای این طرح مشارکت خواهند داشت.

بنابر این گزارش؛ اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور به همراه مؤسسات قرآنی شعب سراسر کشور، با حضور در این طرح سراسری، ثواب تلاوت سوره مبارکه «یس» را به پیشگاه حضرت صدیقه طاهره(س) اهدا می‌کنند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: