کد خبر: 3691493
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۷
کارشناس معاونت تهذیب حوزه علمیه کرمان از برگزاری اولین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه طلاب استان خبر داد.

به گزارش ایکنا؛ حوزه نوشت: حجت الاسلام فرهاد معافی کارشناس معاونت تهذیب حوزه علمیه کرمان از برگزاری اولین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه طلاب استان کرمان خبر داد و گفت: با توجه به لزوم توسعه فرهنگ قرآنی و شناسایی استعدادهای برتر، معاونت تهذیب حوزه علمیه کرمان اقدام به برگزاری مسابقات قرآنی طلاب استان کرده است.

کارشناس معاونت تهذیب حوزه علمیه کرمان در رابطه با رشته‎های این دوره از مسابقات، افزود: این مسابقات در سه رشته قرائت، حفظ و اذان برگزار می‎گردد که رشته حفظ در دو بخش حفظ پنج جزء و ده جزء می‎باشد.

وی ادامه داد: طلاب پس از ثبت نام از طریق معاونت های تهذیب مدارس علمیه، در رشته‎های قرائت و اذان، فایل‎های صوتی قرائت قرآن و اذان از اساتید برجسته را از معاونین تهذیب دریافت می‎کنند که از هریک از اساتید که خود انتخاب کنند، به صورت تقلیدی به قرائت بخشی از قرآن کریم و اذان پرداخته و فایل صوتی آن را به معاونت تهذیب استان ارسال می‎ کنند.

وی همچنین افزود: بعد از ارسال فایل‎های صوتی توسط طلاب، تیم ارزیابی که متشکل از اساتید استان است، فایل‎ها را مورد ارزیابی قرار داده و ده نفر از بهترین‎ها را برگزیده و برای مرحله دوم معرفی می‎کند.

حجت الاسلام معافی در رابطه با روند برگزاری مرحله دوم رشته‎های قرائت و حفظ، گفت: ده نفر برگزیده به صورت حضوری درمرکز استان به رقابت خواهند پرداخت و از میان آنان چهار نفر به مرحله پایانی راه پیدا می‎کنند که در آخرین مرحله سه نفر به عنوان برگزیده انتخاب می‎شوند.

وی در رابطه با مراحل برگزاری رشته حفظ، تصریح کرد: در رشته حفظ در مرحله اول تمامی شرکت کنندگان در مرکز استان به صورت حضوری به رقابت خواهند پرداخت که از میان آن‎ها سه نفر به عنوان برگزیده انتخاب می‎گردند و در اختتامیه مسابقات از آن‎ها تقدیر به عمل می‎آید.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: