کد خبر: 3691702
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۸
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه با وجود گذشت بیش از 10 ماه از سال تاکنون ریالی از بودجه قرآنی سال 96 محقق نشده است، گفت: با توافقی که با مسؤولان دولتی داشتیم مقرر شد بخشی از بودجه قرآنی تا پایان سال تخصیص پیدا کند.

به گزارش ایکنا؛ فارس نوشت: حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به عدم تحقق بودجه قرآنی سال 1396 تاکنون، اظهار داشت: با وجود وعده‌های مسئولان برای تخصیص اعتبارات قرآنی سال 1396 تا اوایل سال اما اکنون با وجود گذشت بیش از 10 ماه از سال ریالی از بودجه قرآنی محقق نشده است.

وی از پیگیری برای تخصیص بخشی از اعتبارات قرآنی سال جاری خبر داد و افزود: وقتی آقای نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه دستور افزایش اعتبارات قرآنی سال آینده را دادند و این اعتبارات از 40 به 100 میلیارد تومان افزایش یافت، مقرر شد بر اساس دستور مسؤولان دولتی بخشی از بودجه قرآنی امسال هم تحقق یابد.

حجت‌الاسلام پژمانفر با بیان اینکه دستور تخصیص بخشی از اعتبارات قرآنی سال 1396 را گرفته‌ایم، گفت: پس از نامه‌ای که به رئیس سازمان برنامه و بودجه دادم، پیگیری بودجه سال جاری هم داشتم و ما در مجلس سعی داریم 40 تا 50 درصد از بودجه قرآنی امسال را محقق سازیم.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیا اینکه بودجه قرانی امسال 100 میلیارد تومان مصوب شده است، افزود: با وجود تخصیص 85 درصد این بودجه به دلیل کمبود اعتبارات و قرارگیری بودجه قرآنی در ردیف‌های فرعی، خزانه بودجه قرآنی تخصیص پیدا کرده را محقق نمی‌کند بر همین اساس باید تا اواسط اسفندماه صبر کرد تا بودجه‌های بخش‌های اصلی تخصیص یابد و بعد از آن بودجه قرآنی را تحقق بخشیم.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: