کد خبر: 3697754
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۷
گروه جامعه ــ مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه از کاشت نهال در اماکن متبرکه سراسر کشور به‎مناسبت هفته منابع طبیعی در روز 18 اسفندماه، خبر داد.

کاشت نهال در اماکن متبرکه کشور به ‎مناسبت هفته منابع طبیعی

به گزارش ایکنا؛ به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، حمید عسکری سوادجانی، مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب درباره توسعه منابع طبیعی و حفظ محیط زیست و کاشت درخت، یکی از رویکردهای این سازمان را کاشت نهال در امامزادگان و اماکن متبرکه دارای ظرفیت کشور دانست و اظهار کرد: همزمان با هفته منابع طبیعی در روز 18 اسفندماه، که به‌عنوان «آموزه‌های دینی، خیرین و سازمان‌های مردم نهاد» نامگذاری شده است، در بقاع متبرکه و امامزادگانی که موقعیت مناسب و ظرفیت لازم را دارند، نهال غرس می‌شود.

وی افزود: طی توافق هرساله با سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری، مراسمی در امامزادگان و بقاع متبرکه شاخص تمامی استانها برگزار می‌شود.

مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف با اشاره به اینکه سال گذشته در 373 بقعه متبرکه نهال کاشته شد، تصریح کرد: در سال 95، بیش از 82 هزار و 382 اصله نهال در مساحت 928 هزار 402 متر مربع از اماکن مذهبی غرس شد.

عسکری با بیان اینکه در تهران هم با هماهنگی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری و اداره‌کل اوقاف تهران مراسمی در امامزاده ابوالحسن شهرری برگزار می‌شود، گفت: در این مراسم که از ساعت 6:30 آغاز می شود، ابتدا دعای پرفیض ندبه قرائت و از ساعت 7:15 مراسم روز درختکاری با حضور نمایندگان سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری و سازمان اوقاف آغاز می‌شود و 50 اصله نهال در این امامزاده غرس می‌شود.

وی اظهار کرد: طبق پیش‌بینی انجام شده تعدادی نهال هم به مردم هدیه داده می‌شود تا در جایی مناسب غرس کنند؛ علاوه بر این در بقعه امامزاده ابوالحسن(ع) نیز فضایی برای غرس نهال‌ها توسط مردم در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: