کد خبر: 3698550
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۱
گروه فرهنگی ـ همزمان با یکصدونوزدهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان خراسان رضوی از پوستر جشنواره بین‌المللی خوشنویسی آیات با حضور آیت‌الله علم‌الهدی رونمایی شد.

به گزارش ایکنا از خراسان رضوی، همزمان با برگزاری یکصدونوزدهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان خراسان رضوی که امروز 19 اسفندماه با حضور مسئولان استان در دفتر امام جمعه مشهد برگزار شد از پوستر جشنواره بین‌المللی خوشنویسی آیات رونمایی شد.

رونمایی از پوستر جشنواره بین‌المللی خوشنویسی آیات
احمد عبدالرضایی، دبیر هنری جشنواره بین‌المللی خوشنویسی آیات در حاشیه این مراسم در  گفت‌وگو با ایکنا بیان کرد: این جشنواره با هدف تولید آثار قرآنی مرتبط با مسائل مبتلابه روز برنامه‌ریزی و فراخوان ارسال آثار از حدود یک سال گذشته اعلام شده است.
وی افزود: تعداد هزار اثر از هنرمندان خوشنویس ایرانی و همچنین خوشنویسان 50 کشور اسلامی جهان با موضوعات قرآن و حدیث به دبیرخانه جشنواره بین‌المللی خوشنویسی آیات رسیده است.

رونمایی از پوستر جشنواره بین‌المللی خوشنویسی آیات
عبدالرضایی بیان کرد: برگزاری جشنواره بین‌المللی خوشنویسی آیات در قالب صرفأ قرآن و حدیث با موضوعات تعیین شده از سوی ستاد برگزارکننده برای اولین بار است که اتفاق افتاده است زیرا در جشنواره‌های گذشته انتخاب موضوعات اثر برای شرکت هنرمندان خوشنویس آزاد بود.
دبیر هنری جشنواره بین‌المللی خوشنویسی آیات با بیان اینکه داوری آثار در دو مرحله انجام خواهد شد، اظهار کرد: داوری اولیه در حال حاضر صورت گرفته است و داوری نهایی همزمان با 17 فروردین ماه سال 97 انجام خواهد شد.

رونمایی از پوستر جشنواره بین‌المللی خوشنویسی آیات
عبدالرضایی با اشاره به اینکه آثار منتخب در قالب نمایشگاهی ارائه خواهد شد، تصریح کرد: شروع نمایشگاه آثار منتخب از 26 فروردین‌ماه سال 1397 خواهد بود و اختتامیه جشنواره همزمان با دوم اردیبهشت ماه برگزار می‌شود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: