کد خبر: 3698904
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۳
گروه اجتماعی- جانشین فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی با بیان اینکه اعزام کاروان راهیان‌نور از فروردین هر سال آغاز می‌شود گفت: طی سه مرحله از آغاز سال 96 بیش از 18 هزار نفر به مناطق عملیاتی اعزام می‌شوند که مرحله آخر این اعزام تا 27 اسفندماه انجام می‌شود.

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، سرهنگ محسن گلشن‌زاده، جانشین فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی، در نشست خبری راهیان نور که امروز، 21 اسفندماه در سپاه روح‌الله استان برگزار شد با اشاره به مقام شامخ شهدا گفت: باید همیشه پاسدار خون شهدا باشیم چرا که آنها در جبهه‌های حق علیه باطل جان خود را فدا کردند تا آزادی را برای ملت ایران به ارمغان آورند.
وی افزود: راهیان‌نور یکی از فرصت‌های بسیار خوبی است که جوانان می‌توانند با آرمان‌های انقلاب و شهدا عهد و پیمان ببند. همانطور که حضرت امام فرمودند دفاع از انقلاب اسلامی از حفظ جان یک نفر واجب‌تر است چرا که امامان معصوم(ع) هم جان خود را برای اسلام فدا کردند.
گلشن‌زاده بیان کرد: اگر شهدا نبودند معلوم نبود که چه سرنوشتی برای انقلاب اسلامی رقم می‌خورد. همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند راهیان نور مانند یک فناوری است که جوانان می‌توانند خود را از این طریق رشد و گسترش دهند.
وی به چگونگی اعزام افراد به مناطق عملیاتی جنوب و غرب کشور اشاره کرد و بیان داشت: سالانه افراد زیادی برای بازدید از مناطق عملیاتی جنوب و غرب کشور اعم از دانشجویان، دانش‌آموزان، پرسنل دولتی و غیر دولتی و افراد عادی، اعزام می‌شوند.
گلشن‌زاده ادامه داد: این افراد از تاریخ 30 فروردین ماه تا 30 فرودین سال بعد اعزام می‌شوند، اعزام مرحله اول به مناطق عملیاتی غرب کشور امسال از 30 فرودین تا 30 شهریور صورت گرفت و در مرحله دوم اعزام دانش آموزی نیز از تاریخ 15 مهرماه تا 15 اسفندماه ادامه داشت که طی این دوره هشت هزار نفر به مناطق عملیاتی اعزام شدند.
وی بیان کرد: در سومین مرحله که اعزام دانشجویی است از تاریخ 17 اسفندماه تا 25 همین ماه انجام می‌شود که در این دوره نیز 1500 دانشجو اعزام می‌شوند.در مجموع تا پایان امسال بیش از 18 هزار نفر در قالب کاروان راهیان نور به مناطق عملیاتی دفاع مقدس اعزام می‌شوند.
جانشین فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی گفت: امسال در نظر داریم 6 دستگاه اتوبوس از نخبگان پالایشگاه، پتروشیمی و فرهنگیان را به مناطق عملیاتی جنوب اعزام کنیم.
گلشن‌زاده ادامه داد: آخرین دوره اعزام به مناطق عملیاتی جنوب حدود هشت هزار نفر است که در این دوره چهار هزار نفر از افرادی هستند که از طریق حوزه‌ها و پایگاه‌های بسیج ثبت‌نام کردند و مابقی نیروهای خود جوش هستند که با وسایل نقلیه خود اعزام می‌شوند.
وی عنوان کرد: نیروهای خودجوش می‌توانند از امکانات و شرایط محیا شده در اردوگاه‌های شهید مهدی زین الدین در اندیمشک، اردوگاه مسعودیان در اهواز و اردوگاه شهید باکری در خرمشهر بهره‌مند شوند.
گلشن‌زاده خاطرنشان کرد: افرادی که علاقمند برای خادمی در مناطق عملیاتی جنوب هستند می‌توانند در سایت کوله بار ثبت‌نام کنند و پس از گذراندن مصاحبه جذب می‌شوند. امسال خادمین خواهر در پایگاه مسعودیان و برداران در پایگاه شهید زین الدین در اندیمشک و شهید باکری در خرمشهر مستقر می‌شوند./انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: