کد خبر: 3699583
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۴
وفایی:
گروه فرهنگی - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: گردشگران ایرانی که به کرمان سفر می‌کردند سال گذشته به 350 هزار نفر و آمار گردشگران خارجی به کرمان از 7 هزار نفر به مرز 40 هزار نفر رسیدیم.

به گزارش ایکنا از کرمان، محمود وفایی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان دیروز سه‌شنبه، 22 اسفند در چهارمین جلسه ستاد تسهیلات نوروزی استان گفت: ستاد تسهیلات نوروزی شهرستانی نیز با مدیریت فرمانداران تشکیل شده و شرایط استان از جهت آمادگی اماکن، سایت‌ها و موزه‌ها، آمادگی انتظامی، امنیت و ترافیکی و مجموعه خدماتی که باید در نوروز به میهمانان ارائه شود، ایجاد شده است.
وی افزود: امسال نسبت به سال‌های قبل ظرفیت‌های اقامتی ما در سطح استان اضافه شده از جمله اینکه بیش از 170 اقامتگاه بوم‌گردی را در سراسر استان فعال داریم.
وفایی عنوان کرد: سال قبل ارزیابی در زمینه رضایتمندی میهمانان نوروزی در سطح ملی انجام شد که استان کرمان را در رده‌های بالا نشان می‌دهد، هر چند که ضعف‌هایی هم وجود دارد و باید برطرف شوند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان اظهارکرد: طی دو سال گذشته اقامتگاه‌های بوم‌گردی استان کرمان به بالای 175 واحد رسیده و حدود 20 هزار ظرفیت از جهت اشغال این واحدها می‌توانند طی سال پذیرای میهمانان باشند.
وی با قیاس آماری ظرفیت‌های گردشگری استان کرمان از سال 93 تاکنون تصریح کرد: هتل‌های استان کرمان از 24 واحد سال 93 به 31 واحد رسیده و گردشگران ایرانی که به کرمان سفر می‌کردند سال گذشته به 350 هزار نفر و آمار گردشگران خارجی از 7 هزار نفر به مرز 40 هزار نفر رسیدیم.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان تأکید کرد: مجتمع‌های گردشگری استان کرمان امسال به 14 مجموعه بزرگ و رستوران‌ها به 124 مورد اضافه شدند.
منبع: روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: