کد خبر: 3699664
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۸
کانون خبرنگاران نبأ ــ امام جمعه نیک‌شهر بیان کرد: شهادت‌خواهان اگر شجاعانه در مقابل روند طبیعی ولی در سراشیبی سقوط، یک جامعه قیام کردند دلیلی فقط بر احساساتی بودن آن‌ها نیست، بلکه ترکیبی از شور و شعور با هدف تحقق شعار(نه حرف من، نه حرف تو، حرف خدا) است.

شهادت ترکیبی از شعور و شور است

به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ، جلسه گفتمان دینی «تا بارگاه الهی» با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران استان سیستان و بلوچستان، کانون فرهنگی تبلیغی روحانی شهید مبارزه شهید ملامحمد‌علی لطفیان سرگزی و دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم به مناسبت روز شهید، به یاد سه برادر شهید حسن، علی و رضا مظفر از شهدای عملیات مرصاد در نیک‌شهر سیستان و بلوچستان سه‌شنبه، 22 اسفند برگزار شد.
حجت‌الاسلام والمسلمین احمد لطفیان سرگزی، امام جمعه شهرستان نیک‌شهر سیستان و بلوچستان در این مراسم گفت: ایثارگران یاران واقعی خداوند هستند، سعه‌صدر دارند و افق دیدشان محدود نیست. همچنین شهادت، کرامت و سعادت است و شهادت‌طلبی نیز خشونت‌طلبی نیست.
استاد دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیک‌شهر با اشاره به اینکه با مروری بر ماجرای عاشورا می‌فهمیم که شهادت‌خواهان اگر شجاعانه در مقابل روند طبیعی ولی در سراشیبی سقوط یک جامعه قیام کردند، دلیلی فقط بر احساساتی بودن آن‌ها نیست، بلکه ترکیبی از شور و شعور با هدف تحقق شعار(نه حرف من، نه حرف تو، حرف خدا) است.
وی افزود: امثال شهیدان مظفر به ما آموختند که این اکسیر شهادت نه تنها خود شهید را شجاع، گویا و صبور می‌کند بلکه اطرافیان او را نیز از خمودی و سستی درآورده و پویا، حق‌خواه و حق‌جو نیز می‌کند.
امام جمعه شهرستان نیک‌شهر عنوان کرد: این خون شهیدان است که از انسان ناتوان پهلوانی آگاه و قهرمان می‌سازد و جهاد، ایثار و شهادت برای غافلان فوق‌العادة تلخ و بی‌معنا است. همچنین نام نیک شهید مایه سربلندی منسوبان آن‌ها است و مجاهدان شهید نه تنها افکار و احساسات بلکه قلب‌ها را نیز متوجه خود می‌کنند.
وی بیان کرد: آن روح بزرگ، غیرتمند و با شرافتی که شهید را به شهادت رساند و تا آخرین لحظه زندگی در راه هدف مقدسش تلاش کرد، پس از شهادت او به وارثانش می‌رسد و بستگان شهید از بزرگی آن احساس سربلندی می‌کنند و در این میان، هر چه بزرگواری و اخلاص شهید بیشتر باشد، افتخار و سربلندی فرزندان و بستگان او بیشتر و بالاتر است.
محمود لطفیان
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: