کد خبر: 3699703
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۷
ربانی:
گروه اجتماعی- امام جمعه محلات گفت: تلاش دشمن بر این است که ارزش همسری و مادری را بگیرد تا زمینه فروپاشی خانواده‌ها فراهم شود، بالا رفتن سن ازدواج و نرخ بالای طلاق در کشور اتفاق نگران کننده‌ای است که متأسفانه در حال عادی شدن است.

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، حجت‌الاسلام مهدی ربانی، امام جمعه محلات، امروز، 22 اسفندماه، در دیدار بانوان فرهنگی با اشاره به جایگاه زن در اسلام و قرآن گفت: ارزش زن در نگاه اسلام با مکاتب غربی متفاوت است، اسلام به زن نگاه معنوی دارد.
وی افزود: برخی ارزش‌ها مانند همسری، مادری و تربیت فرزند، مختص زن است ولی اکثراً این ارزش‌ها را نمی بینند و دائم دم از ارزش‌های دنیوی می‌زنند.
امام جمعه محلات تشریح کرد: دشمنان ما با تبلیغات و هجمه‌های گسترده سعی بر این دارند این ارزش‌ها را نزد دختران و زنان ایرانی تغییر دهند. تلاش آنها این است که ارزش همسری و مادری را بگیرند تا زمینه فروپاشی خانواده‌ها فراهم شود، بالا رفتن سن ازدواج و نرخ بالای طلاق در کشور اتفاق نگران کننده‌ای است که متأسفانه در حال عادی شدن است.
وی تاکید کرد: دشمنان اسلام سعی دارند با طرح مسائلی همچون دیه و ارثیه، زن را در نگاه اسلام کم اهمیت نشان دهند، سنت‌های الهی بر اساس تکالیف زن و مرد و ظرفیت‌ها جاری شده است ضمن اینکه ملاک برتری انسان نه میزان ارث بلکه جایگاه اخروی است.
حجت‌الاسلام ربانی تصریح کرد:غرب 120 سال پیش، قانون مالکیت زن را تصویب کرد در حالیکه خداوند متعال 1400 سال پیش این حق را به زن داده است؛حال آنها مدعی بی ارزش بودن جایگاه زن در نظام اسلامی هستند.
وی در پایان گفت: بنده از بانوان فرهنگی انتظار دارم باورهای تعهد به اسلام و قرآن را در بین دختران نهادینه کنند چرا که با نهادینه شدن این باورها دیگر شاهد ناهنجاری‌های اجتماعی در سطح جامعه نخواهیم بود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: