کد خبر: 3699765
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۰
گروه فرهنگی- معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد گفت: بیش از دو هزار و 200 یادواره و یادبود شهدا در طول سال در سطح استان برگزار شده است.

به گزارش ایکنا از یزد، محمدحسن فاضلی، معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد ظهر امروز در جمع خبرنگاران استان با گرامیداشت 22 اسفندماه روز بزرگداشت شهدا با اشاره به برگزاری مراسم تحویل سال نو در جوار گلزار شهدا در سطح استان اظهار کرد: برگزاری یادواره و یادبودهای شهدا در طول سال در سطح استان در دستور کار است به نحوی که بیش از دو هزار و 200 یادواره و یادبود در سطح استان برگزارشده است.

وی ادامه داد: این مراسم ها اکثرا به صورت مردمی برگزار می شود و حسینیه‌ هایی توسط خانواده‌های شهدا وقف‌ شده و برنامه هایی در طول سال اجرا می شود که در این زمینه ما حمایت‌ هایی را انجام خواهیم داد.

فاضلی با اشاره به برگزاری طرح پیام‌ آوران ایثار در سطح استان گفت: در این طرح 423 نفر در مدارس، مساجد، دانشگاه ها و .. در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت خاطرات خود را ارائه دادند.

معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد گفت: در طول سال چهار گلباران قبور شهدا بصورت رسمی برگزار می‌ شود که در فصل بهار به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر، در تابستان به مناسبت هفته دفاع مقدس، فصل پاییز به مناسبت هفته بسیج، در فصل زمستان به مناسبت ایام الله دهه فجر انجام می‌شود.

وی از برگزاری مسابقات قرآن ویژه ایثارگران خبر داد و گفت: یک هزار نفر در مرحله شهرستانی این مسابقات شرکت کردند و 11 نفر توانستند رتبه کشوری را کسب کنند.

معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد با اشاره به اینکه در طول سال از 442 خانواده شهید طرح خاطره نگاری انجام‌ شد گفت: کانال ایثار یزد راه اندازی شده و اطلاعات مربوط به همه شهدای استان در این کانال بارگذاری شده است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: