کد خبر: 3704450
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۷
گروه اقتصاد ـ مدیرعامل شركت گاز لرستان با بیان این‌كه هم‌اکنون یک‌هزار و 124 روستای لرستان از نعمت گاز بهره‌مند هستند، گفت: از این تعداد طرح گازرسانی به 132 روستا در سال 96 به بهره برداری رسیده است .

به گزارش ایکنا از لرستان، غلامرضا لطفعلیان، مدیرعامل شركت گاز لرستان دوشنبه، 20 فروردین در جمع خبرنگاران، گفت: در سال‌های اخیر، گازرسانی به روستاها اولویت نخست شركت گاز استان بوده به‌طوری‌که هم‌اکنون طرح گازرسانی به بیش‌از 300 روستای استان در حال اجرا است.
وی افزود: امید می‌رود در سال 97 گازرسانی به شهر درب‌گنبد به بهره‌برداری رسیده و طرح گازرسانی به شهر شول‌آباد نیز آغاز شود .
لطفعلیان در مورد گازرسانی به شهرهای درب‌گنبد و شول‌آباد که تنها شهرهای بدون گاز استان هستند، افزود: این شهرها در نقاط سخت‌گذر واقع شده‌اند و گازرسانی به آنها مستلزم هزینه بالایی است که خوشبختانه در سال‌های اخیر با کسب مجوز، گازرسانی به این شهرها نیز میسر شد.
مدیرعامل شرکت گاز لرستان گفت: هم‌اکنون 23 شهر استان از نعمت گاز برخوردارند که 99 درصد جمعیت شهری را شامل می‌شود و جمعیت روستایی بهره‌مند از گاز استان نیز در حال حاضر 72 درصد است که با وجود طرح‌های در حال اجرا این رقم نیز تا پایان سال‌جاری افزایش چشم‌گیری خواهد داشت.
لطفعلیان ادامه داد: علی‌رغم محدودیت منابع و سایر مشکلات موجود شرکت گاز در سال‌های اخیر عملکرد کم‌نظیری از خود بر جای گذاشته و توانسته در دو سال اخیر 355 روستای استان را از نعمت گاز بهره‌مند نماید.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: