کد خبر: 3705143
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۹
گروه فعالیت‌های قرآنی- رئیس دانشکده علوم قرآنی خمین با تأکید بر تربیت دانشجوی خادم قرآن، اولویت‌های این دانشکده را در سال 97 تشریح کرد.

حجت‌الاسلام عیسی ساجدی فر، رئیس دانشکده علوم قرآنی خمین، در گفت‌وگو با ایکنا از استان مرکزی، با اشاره به برگزاری یازدهمین همایش بین‌المللی پژوهش‌هایی قرآنی گفت: این همایش دوشنبه، 20 فروردین در دانشکده علوم قرآنی خمین برگزار شد. یک‌هزار و 115 مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شد که از این تعداد 130مقاله از 15کشور و مابقی داخلی است، 36مقاله نیز توسط دانشجویان دانشکده علوم قرآنی خمین نگارش شد.
وی تصریح کرد: بعد از بررسی و ارزیابی مقالات برتر بخش ملی از برگزیدگان در آیین اختتامیه مسابقات بین‌المللی قرآن تجلیل خواهد شد. دوازدهمین همایش بین‌المللی پژوهش‌های قرآنی سال 98 نیز در دانشکده علوم قرآنی خمین برگزار خواهد شد. فراخوان ارسال مقالات به زودی اعلام می‌شود.
حجت‌الاسلام ساجدی فر اظهار کرد: یکی از برنامه‌های سال 97 این دانشکده تشکیل انجمن خیرین قرآنی است، با تشکیل این انجمن فعالیت‌های قرآنی سرعت بیشتری خواهد یافت، دولت، دانشکده علوم قرآنی را تاحدودی از لحاظ عمرانی تأمین می‌کند، اوقاف و خیرین نیز بخشی از تأمین هزینه‌ها را برعهده دارند. حضور پررنگ خیرین قرآنی ارتقای علمی و فیزیکی دانشکده را به همراه دارد.
رئیس دانشکده علوم قرآنی خمین بیان کرد: این دانشکده آمادگی خود را برای جذب 250 دانشجو در سال تحصیلی 97- 98 اعلام می‌کند. در حال حاضر 160 دانشجو در سه رشته تحصیلی در این دانشکده تحصیل می‌کنند.
وی گفت: ارتقای علمی دانشجویان و دانشگاهیان از برنامه‌های سال 97 است، دنبال اخذ مجوز مقطع کارشناسی ارشد هستیم که البته ملزوماتی هم از لحاظ علمی و فیزیکی دارد از جمله تهیه خوابگاه، به حدنصاب رسیدن هیئات علمی و....
حجت‌الاسلام ساجدی‌ فر ادامه داد: با توجه به اینکه دانشکده علوم قرآنی نوپاست، هنوز کارهای عمرانی آن تمام نشده و فضاسازی و محوطه سازی به اتمام نرسده است، در سال جدید بخش عمده‌ای از اقدامات عمرانی را به سرانجام خواهیم رساند تقویت و تجهیز کتابخانه دانشکده از دیگر برنامه‌های سال 97 است.
این مقام مسئول در پایان گفت: ایجاد درآمد منهای تشکیل انجمن خیرین از دیگر برنامه‌های اجرایی سال جاری است، ارزیابی و تأیید نظریه کارشناسان جهت نصب دستگاه انرژی تابشی یا خورشیدی در فضای دانشکده نیز انجام شده است. تربیت دانشجوی قرآنی و با بصیرت در راستای تحقق اهداف نظام اسلامی و خدمت به قرآن از مهمترین برنامه‌های دانشکده علوم قرآنی خمین است که همه ساله سرلوحه امور این دانشکده قرار می‌گیرد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: