کد خبر: 3705240
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۵
گروه سیاسی - امام جمعه پلدشت گفت : حمایت از کالای ایرانی، حمایت از اشتغال جوان ایرانی است.

حجت الاسلام والمسلمین وحید طالبی امام جمعه پلدشت در گفت و گو با ایکنا از آذربایجان غربی با بیان اینکه بنا به فرموده مقام معظم رهبری حمایت از کالای ایرانی امسال باید در راس امور نظام قرار گیرد، بیان کرد : مسئولان و تولیدکنندگان باید نسبت به تولیدات داخلی تعصب داشته و کیفیت کالاهای خود را افزایش دهند.
وی اظهار کرد : برخی کالاهای ایرانی حتی با تولیدات خارجی نیز رقابت می کنند اما متاسفانه آنقدر در این مورد کم کاری صورت گرفته است که مردم به کالاهای خارجی مشابه ایرانی گرایش دارند.
وی افزود : در خصوص برخی کالاهای دارای کیفیت پایین نیز باید مردم حمایت کنند تا بازار تولیدات داخلی نیز رونق بخشیده شده و تولیدکنندگان نسبت به افزایش کیفیت اقدام کنند.
امام جمعه پلدشت با اشاره به اینکه مسئولان باید در راستای حمایت از کالای ایرانی پیش قدم باشند، تصریح کرد : حمایت از کالای ایرانی و گوش فرا دادن به فرامین مقام معظم رهبری اولین ضرورت برای مسئولان است تا مردم نیز آنان را الگو قرار دهند.
وی خاطرنشان کرد : وقتی مردم مشاهده می کنند که مسئولان با وجود تاکید مقام معظم رهبری بر استفاده و حمایت از کالای ایرانی خود از کالاهای خارجی لوکس استفاده می کنند یقینا این را جوابی منفی به سیاست های رهبر تلقی می کنند و در این صورت مردم نیز به سمت حمایت از تولید داخلی گرایش نخواهند داشت.
حجت الاسلام والمسلمین طالبی گفت : امروزه مهم ترین مساله این است که حمایت از کالای ایرانی در واقع حمایت از کار ایرانی، حمایت از مصرف ایرانی و حمایت از صنعت ایرانی را به دنبال دارد.

حمایت از کالای ایرانی، حمایت از اشتغال جوان ایرانی است


حمایت از کالای ایرانی، رونق اقتصادی را به دنبال دارد
وی اظهار کرد : مردم و مسئولان باید در هر شرایطی با وجود تحریم دشمن، با حمایت همه جانبه از تولیدات داخلی چه با کیفیت بالا و کیفیت پایین، رونق اقتصادی را در جامعه افزایش دهند.
امام جمعه پلدشت در خصوص شعار گذشته با عنوان «اقتصاد مقاومتی، تولید – اشتغال» گفت : مقام معظم رهبری سالهاست که با انتخاب عناوین اقتصادی بر حمایت از تولیدات ملی و رسیدگی به مشکلات اقتصادی کشور تاکید دارد اما متاسفانه این سیاست آن طور که باید محقق نشده است.
وی بیان کرد : مساله اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولیدات ملی به عنوان سیاست کلی نظام تلقی می شود و باید به عنوان ضرورت در جامعه جا بیفتد تا همگان در راستای تحقق آن تلاش کنند.
حجت الاسلام والمسلمین طالبی افزود : امید است امسال با وجود تاکید مقام معظم رهبری و تدابیر لازم از سوی مسئولین شاهد رونق اقتصادی و پیش رفت تولیدات داخلی در کشور باشیم.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: