کد خبر: 3705299
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۰
عبداللهی:
گروه اجتماعی- رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت: تعطیلی مرکز ماده ۱۶ مبارزه با مواد مخدر روستای ابراهیم آباد خیانت بود متاسفانه برخی تصمیمات بدون توجه به آثار و تبعات آن گرفته می‌شود.

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، حجت‌الاسلام قاسم عبداللهی، رئیس کل دادگستری استان مرکزی، در آیین افتتاحیه مرکز ماده ۱۶ قانون مبارزه با مواد مخدر اراک که امروز، 23 فروردین ماه در روستای مالک آباد انجام شد گفت: تعطیلی مرکز ماده ۱۶ روستای ابراهیم آباد خیانت بود و نباید هیچگاه از این امر فارغ باشیم. متاسفانه برخی تصمیمات در برهه‌ای از زمان بدون توجه به آثار و تبعات آن گرفته می‌شود. با زحمات بسیار و با هزینه‌های کلان، مرکز ابراهیم آباد تأسیس اما پس از مدتی با سرنوشت بدی مواجه شد.
وی تصریح کرد: پاک کردن واقعیت‌های اجتماعی و صورت مسأله، کار ساده‌ای است، مرکز مالک آباد فقط مقدمه مأموریت کاهش آسیب اعتیاد است و ما هم به عنوان مقدمه و نه هدف نهایی، این مرکز را قبول داریم.
حجت‌الاسلام عبداللهی اظهار کرد: بسیاری از جوانان درگیر موادمخدر هستند و متأسفانه وضعیت به گونه‌ای است که کمتر خانواده‌ای به نحوی متصل به این آسیب اجتماعی نباشد. زمانی فریاد می‌زدیم مواد مخدر را کنترل کنید وگرنه فردا گریبان خودتان را خواهد گرفت و امروز همان روز است.
وی تأکید کرد: هم دولتی‌ها در آنچه اتفاق افتاده قصور دارند و هم خانواده‌ها در نظارت بر جوانان خود کوتاهی کردند؛ بنابر‌این مبارزه با مواد مخدر آسیب مشترک ملی است و همه در آن شریک هستند؛ لذا باید گام انقلابی و همگانی مشترک بین دولت و ملت ایجاد شود.
حجت‌الاسلام عبداللهی اضافه کرد: مرکز ماده 16 قرار بود در مکان دیگری ایجاد شود اما بعد از مدتی، برنامه طور دیگری رقم خورد، تغییر و مخالفت با این تصمیم، رفتار بسیار زشت و ناپسندی است که برخی مسئولان مرتکب شدند اگر قرار است خدمتی برای جوانان از هر منطقه‌ای انجام شود باید همه پای کار باشند همه جوانان استان برای ما مهم هستند و برای کاهش آسیب‌ها نباید جزیره‌ای عمل کرد.

وی ادامه ‌داد: ابتلا به اعتیاد، آتش زدن سرمایه کشور است و نجات دادن این سرمایه، تقسیم بندی منطقه‌ای نمی‌پذیرد. چراکه ما نژاد پرست و قوم پرست نیستیم، در کشور اسلامی همه از هر قوم، نژاد، شهر و روستا، باید برای مسئولان مهم باشند.
حجت‌الاسلام عبدالهی ادامه‌ داد: ما نیازمند ایجاد مراجع و مراکز بازپروری جوانان آسیب دیده هستیم. مردم منطقه نباید ذره‌ای احساس ناامنی از احداث چنین مراکزی داشته باشند، هیچ قصوری در خدمت به مشمولین ماده ۱۶ از هیچ مسئولی پذیرفته نیست و دادگستری برخورد جدی خواهد کرد.
رئیس کل دادگستری استان مرکزی در پایان گفت: اگر قرار باشد افرادی بنا بر سلائق شخصی چوب لای چرخ خدمت به مردم بگذارند با همان چوب گردن آنها را خواهم شکست و شخصاً ورود پیدا خواهم کرد. جا و مکان مهم نیست بلکه همه عوامل باید در راستای بهبود وضعیت آسیب دیده‌ها کمک کنند باید از ۱۰۰ فرد معرفی شده به مرکز ماده 16، ۹۰ نفر سالم باشند غیر از این پذیرفتنی نیست.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: