کد خبر: 3705431
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۰
گروه سیاسی - امام جمعه ارومیه گفت : قدرت فعلی شیعه در منطقه مرهون ایران است و نظام جمهوری اسلامی ایران نقش اساسی در ظهور امام زمان (عج) دارد.

به گزارش ایکنا از آذربایجان غربی حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی امام جمعه ارومیه در خطبه های نماز جمعه این هفته ارومیه با بیان اینکه طبق سخنان سید حسن نصرالله، قبل از انقلاب اسلامی شیعیان در لبنان بسیار مظلوم بودند، بیان کرد : شیعیان لبنان در هیچ عرصه ای نمی توانستند ورود پیدا کنند و رژیم صهیونیستی در هر زمان که اراده می کرد شیعیان را قتل عام می کرد و کسی نبود که بتواند در مقابل آنان از شیعیان دفاع کند.
وی افزود : سید حسن نصرالله در سخنان خود بیان کردند : شیعیان لبنان با پیروزی انقلاب اسلامی حیات دوباره ای یافتند و اکنون پیروی از ولایت ‌فقیه از ارکان اصلی قدرتمندی حزب الله به شمار می رود.
وی ادامه داد : تنها ارتشی که بر روی کره خاکی از مقابل قرآن رژه می روند ارتش جمهوری اسلامی ایران است، این افتخار در جمهوری اسلامی بر سینه نظامیان جمهوری اسلامی ایران است که آن ها جنود الله و جنود قرآن هستند.
حجت الاسلام والسملمین قریشی در ادامه با اشاره به نزدیکی ماه شعبان و فرا رسیدن ولادت امام زمان (عج) اظهار کرد : مسئولان و تمام مردم باید با آذین بندی کوچه ها و خیابان ها و مطالعه در مورد حضرت نشان دهیم که منتظر ظهور امام زمان (عج) هستیم.
وی بیان کرد : در توقیع شریف آمده است که افضل اعمال در زمان غیبت انتظار فرج است، امام حسن عسکری (ع) نیز فرموده اند : شیعیان همیشه در گرفتاری هستند تا زمانی که پسرم ظهور نماید و زمین را از عدالت پر نماید.
وی در ادامه با تبریک بعثت پیامبر اکرم (ص) خاطرنشان کرد : خداوند متعال با مبعوث کردن پیامبر اکرم (ص) بر گردن ما منت نهاده است، پیامبر اسلام شخصیت بسیار باعظمتی بودند و هیچ کس عزیز و مقرب تر از ایشان در محضر خداوند وجود ندارد.
امام جمعه ارومیه تصریح کرد : مقام پیامبر در نزد خداوند به قدری بلندمرتبه است که خداوند در قرآن می فرمایند: هر کس صدایش را بالاتر از صدای پیامبر ببرد و ایشان را با اسم صدا بزند تمام اعمال آن شخص پوچ و باطل می شود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: