کد خبر: 3705616
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۱
گروه فرهنگی - رئیس حوزه هنری آذربایجان غربی گفت : ذکر خاطرات دوران دفاع مقدس پاسخی برای صداهای خاموش مادران شهید است.

به گزارش ایکنا از آذربایجان غربی احد هوشمند رئیس حوزه هنری آذربایجان غربی صبح امروز در پنجمین محفل خاطره که در سالن همایشهای استانداری آذربایجان غربی برگزار شد از فراخوان جذب راویان هشت سال دفاع مقدس خبر داد و بیان کرد : حوزه هنری استان در نظر دارد در سال جدید با حضور در شهرستانها، راویان و نویسندگان ادبیات پایداری را کشف کند.

وی ادامه داد : هدف از بازنشر خاطرات جنگ قطعا بازگشت به گذشته نیست، بلکه کشف تجربه است، کشف یک جنگ و دفاع معنوی، جنگی که ناعادلانه بر ما تحمیل شد.

وی تصریح کرد : کتابهای خاطرات هشت سال دفاع مقدس برای ما محمل هستند تا ارزشهایی که ما را در مقابل دنیا مقاوم کرده اند و در جبهه مقاومت پابرجا نگه داشته اند، به دست و ذهن نسل های جوان و آینده بسپاریم.

هوشمند خاطرنشان کرد : بنا به فرموده مقام معظم رهبری هشت سال جنگ و دفاع ما گنجینه است و نزدیک به 200 هزار شهید، جانباز و آزاده قطعا حرفهای ناگفته بسیاری دارند.

وی اظهار کرد : دیگر جوامع پس از جنگ های مختلف بخصوص جنگ جهانی دوم دست به کاوش های ادبی زده اند، کرسی های دانشگاهی پدید آورده اند، فیلم ساخته اند و دست به نمادسازی و قهرمان سازی زده اند.

رئیس حوزه هنری آذربایجان غربی گفت : بنا به فرموده مقام معظم رهبری متاسفانه ما در این فرآوری فرهنگی فعال نشده ایم و حق مطلب را ادا نکرده ایم و راه ورود نسل جدید را به این دنیای زیبا باز نکرده ایم.

وی با بیان اینکه حوزه هنری استان در سال 96 در زمینه خاطره کاوی با تولید مستند و انیمیشن فعالیت کرده است، بیان کرد : حوزه هنری در سال 97 نیز در فصل تولید کتاب 4 عنوان کتاب را برای انتشار آماده کرده است و در مسیر روایت نگاری و خاطره نویسی گام هایی برداشته است.


انتهای پیام

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: