کد خبر: 3706064
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۲
در سال 96 صورت گرفت؛
گروه فرهنگی- رئیس اداره نشر دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان از انتشار 19 اثر چاپ اولی در سال 96 در این انتشارات خبر داد و گفت: در میان آثار منتشر شده، موضوع اخلاق به لحاظ فراوانی در رتبه اول قرار دارد.

یدالله جنتی، رئیس اداره نشر دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان در گفت‌و‌گو با ایکنا از اصفهان،با بیان اینکه به لحاظ فراوانی موضوعات، موضوع اخلاق در رتبه اول قرار دارد، اظهار کرد: مهمترین اثر منتشر شده در سال 96، کتاب «بصائر الدرجات فی علوم آل محمد(ص)» نام دارد که در دو جلد پانصد صفحه‌ای منتشر شده و یکی از منابع حدیثی معتبر شیعه محسوب می‌شود که توسط دانشمند بزرگ شیعه، صفار قمی در قرن سوم تألیف شده است. این اثر یکی از منابع معتبر امام‌شناسی نیز به شمار می‌رود و طی مراسمی با حضور محقق و مصحح اثر از آن  رونمایی شد.
رئیس اداره نشر دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان افزود: کتاب «مرزبان اخلاق» یکی دیگر از آثاری بود که در سه جلد و حدود سه هزار صفحه منتشر شد. این اثر فاخر به مناسبت کنگره بزرگداشت آیت‌الله العظمی مظاهری در سال 1395، توسط جمعی از شاگردان و ارادتمندان ایشان تهیه و در سال 1396 به زیور طبع آراسته شد. از دیگر آثار چاپ شده در سال 1396 می‌توان به کتاب «مبانی فقهی ضرورت وحدت اسلامی» اشاره کرد که به مناسبت هفته وحدت به چاپ رسید.
وی ادامه داد: یکی از آثار خوب و نو، کتاب An English Course on Islamic Fundamental Beliefs نام دارد که به منظور آشنایی طلاب زباندان با متون مذهبی و به زبان انگلیسی تدوین شده و موضوعات اساسی و بنیادین شیعه را ارائه کرده است. مؤلف کتاب یاد شده نیز هدف از تدوین این کتاب را تقویت زبان انگلیسی طلاب زبان‌آموز ذکر کرد.
جنتی بیان کرد: یکی از آثاری که از اقبال خوبی برخوردار بود و هنوز نیز مخاطب و مشتری دارد، کتاب «پرسش‌ها و پاسخ‌های قرآنی» نام دارد که توسط مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی نمایندگی اصفهان تدوین شده است.
وی افزود: از آثار مهم و قابل توجه دیگر می‌توان از کتاب «آمایش سرزمینی استان اصفهان» نام برد که اثری کاربردی محسوب می‌شود و می‌تواند در مدیریت و برنامه‌ریزی‌های فرهنگی استان موثر باشد. آخرین اثر قابل توجه در سال 1396، کتاب «رصد فرهنگ اصفهان» نام دارد که سزاوار است جلسه رونمایی و معرفی آن برگزار شود.

انتهای پیام

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: