کد خبر: 3706067
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۵
آیت‌الله میرعمادی مطرح کرد:
گروه اجتماعی ـ نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان این‌که تجلیل از ارتش تجلیل از فداکاری، جانبازی، ایثار و گذشت است، اظهارکرد: این روز از اهمیت زیادی برخوردار است، لذا متون نظامی از دفاع مقدس گرفته شود.

به گزارش ایکنا از لرستان، آیت‌الله سیداحمد میرعمادی، نماینده ولی‌فقیه دراستان و امام جمعه خرم‌آباد، امروز دوشنبه، ۲۷ فروردین در آستانه روز ارتش در دیدار با فرماندهان رده‌های مختلف ارتش در لرستان، اظهارکرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی همه چیز دگرگون شد، اما حضرت امام خمینی(ره) در با قاطعیت از ارتش دفاع کرد.
وی افزود: فرماندهان ما یاد دارند که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی منافقان و کمونیست‌ها اولین حمله را به هویت ارتش کردند و گفتند که باید این ارتش از بین برود و ارتش خلق به‌وجود بیاید، کمااینکه برخی سلطنت‌طلب‌ها نیز گفتند باید ارتش از بین برود و ارتش بی‌طبقه به‌وجود بیاید.
آیت‌الله میرعمادی با بیان این‌که تنها کسی که با قاطعیت از ارتش دفاع کرد امام بزرگوار بود، تصریح کرد: امام راحل به ارتش قوت و اقتدار بخشید و در فرمان ۲۹ فروردین فرمودند که ارتش با همان قدرت و قوت در ۲۹ فروردین به میدان بیاید و در مقابل مردم رژه برود، در این راستا یکی‌از تحلیل‌گران آمریکایی در آن روز نوشته بود که مفهوم پیام امام به ارتش، حفظ استقلال جمهوری اسلامی ایران است.

پیام ۲۹ فروردین احیای هویت ارتش است

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان این‌که امام خمینی(ره) در آن دوره به ارتش قوت بخشید، ادامه داد: امام راحل(ره) با دم مسیحایی خود یک روحیه هویت و اقتدار به ارتش بخشید، لذا پیام ۲۹ فروردین احیای هویت ارتش است.
امام جمعه خرم‌آباد با اشاره به این‌که تمام کشورها به‌جز دو کشور لیبی و سوریه در هشت سال دفاع مقدس از صدام حمایت کردند، اضافه کرد: در این راستا نقش ارتش در دفاع از مرز در بازدارندگی دشمن و بالاتر از همه در دفاع مقدس، نقش بی‌بدیل بود.

متون نظامی از دفاع مقدس گرفته شود

وی با بیان این‌که تمام عملیات‌های هشت سال دفاع مقدس دو قسم بود، افزود: یک‌سری عملیات‌هایی بود که ارتش به‌صورت مستقل انجام داد و قسم دیگر عملیات‌ها با مشارکت ارتش بوده است که از افتخارات ارتش است.
آیت‌الله میرعمادی با تاکید بر تدریس تاریخ دفاع مقدس به‌عنوان تاریخ گویا و زنده در مراکز نظامی، خاطرنشان کرد: متون درسی دانشگاه‌های نظامی باید از دفاع مقدس گرفته شود، این در حالی‌است که پنج عامل باعث شد که نیروهای مسلح توانستند در دوران دفاع مقدس و بعد از آن نقش‌آفرینی کنند.
نماینده ولی‌فقیه در لرستان ضمن تشکر از ارتش لرستان در زلزله کرمانشاه، عنوان کرد: در مراسمی که در کرمانشاه برای تجلیل از ارتشیانی که در کمک به زلزله‌زدگان فعال بودند، گزارش عملکرد ارتش لرستان را در امداد و نجات زلزله‌زدگان موجب افتخار بود و تمام زلزله‌زدگان از ارتش راضی بودند.

رجزخوانی آمریکا به زوزه‌کشی آمریکا تبدیل می‌شود

امام جمعه خرم‌آباد با بیان این‌که رجزخوانی آمریکا برای ایران و مقاومت اسلامی است و رجز‌خوانی آمریکا به زوزه‌کشی تبدیل می‌شود، ادامه داد: رئیس‌جمهور آمریکا بعد از حمله‌ای که به سوریه داشت و ۱۱۰ موشک به سوریه زد، گفته بود که ما منتظر عکس‌العمل ایران و سوریه بودیم، بدین‌معنا که حمله موشکی آمریکا و متحدانش به سوریه تاثیری بر مقاومت نداشته است.
وی با گرامیداشت یاد شهدای دفاع حرم ارتش در سوریه، اضافه کرد: امروز نفوذناپذیری ایران به خاطر اقتدار ایران در منطقه است.

معنویت و ولایت‌مداری؛ عوامل موفقیت نیروهای مسلح

آیت‌الله میرعمادی با تشریح عوامل موفقیت نیروهای مسلح ایران، اظهارکرد: اولین عامل این قدرت معنویت در نیروهای مسلح است، چراکه انگیزه‌های ایمانی و دینی، نماز و قرآن در هیچ نظامی دیده نمی‌شود، این در حالی‌است که امروز معنویت بر ارتش ما حاکم است و فرماندهان ما مراقب معنویت زیرمجموعه ها هستند.
نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان این‌که قدرت معنوی آمیخته با قدرت نظامی، پیروز است، تصریح کرد: فرماندهان ما خدا را پشتیبان خود می‌دانند و ایمان به قدرت خداوند داشته و هیچ ترسی ندارند، کمااینکه دومین عامل قدرت دفاعی و رزمی پیشرفت‌های نظامی است که به دست نظامیان ما شکل گرفته است، تا جایی‌که بخش عمده‌ای از تجهیزات نظامی ما توسط وزارت دفاع تولید می‌شود و تولید داخلی است.
امام جمعه خرم‌آباد خاطرنشان کرد: قدرت موشکی ما لرزه بر اندام استکبار انداخته است، کمااینکه ایران شهرک‌های نظامی خود را به نمایش می‌گذارد و اگر اسرائیل حماقت کند تلاویو نابود می‌شود.
وی اعتماد به نفس را عامل سوم قدرت اعتماد به نفس و خودباوری نیروهای مسلح برشمرد و خاطرنشان کرد: اغلب نظامیان آمریکایی که در عراق و سوریه مستقر بودند دچار افسردگی هستند اما در مقابل صلابت مدافعین حرم را در سوریه می‌بینیم که شهید حججی نمونه آن بود.
وی عامل چهارم موفقیت نیروهای مسلح را ولایت‌مداری دانست و تصریح کرد: ولایت‌مداری انسان را بر اساس تکلیف‌گرایی بار می‌آورد و قدرت ولایت شکست‌پذیری و پشیمانی ندارد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: