کد خبر: 3706095
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۱
گروه اجتماعی- قائم مقام سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: گاهی در یک دستگاه، تعداد معدودی خلاف قانون اتفاق می‌افتد اما در نگاه عموم همین تعداد محدود، بزرگ جلوه می‌کند. همه اعضای اوقاف مسئولیت نظارت دارند یکی از خلأهای بزرگ و حلقه مفقوده عدم تحقق اهداف، نبود نظارت کافی است.

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، عبدالرضا عابد، قائم مقام سازمان اوقاف و امور خیریه، امروز، 27فروردین در جلسه تکریم و معارفه مدیرکل اوقاف استان که در این اداره‌کل برگزار شد، گفت: زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا در هر جلسه و همایشی وظیفه مسئولان است، باید بدانیم در طول تاریخ برما چه گذشته و چه افرادی برای احیای اسلام ناب با طاغوت مبارزه کردند.
وی با بیان اینکه مقام و منصب یکی از ابزار امتحان الهی است افزود: خدمت در سازمان اوقاف و امور خیریه وظیفه‌ای سنگین تر از دستگاه‌های دیگر است. هر یک از واژگان اوقاف و امور خیریه دارای پیامی بسیار گسترده است که باید به آن توجه کرد.
عابد اظهار کرد: توجه به معانی و پیام وقف از اهم فعالیت‌های ما است، اگر اهداف را مطابق با وجدان کاری پیش ببریم آن زمان است که می‌توان گفت نام امام(ره) و شهدا را زنده نگه داشته‌ایم.
این مقام مسئول با بیان اینکه دشمن به دنبال ضربه زدن به نظام است و برای رسیدن به اهداف از هر روزنه‌ای استفاده می‌کند، تصریح کرد: امروز دست دشمن رو شده و تقریبا همه مردم جهان نسبت به ظلم آمریکا و اسرائیل اشراف دارند. رهبری نیز در سخنرانی شنبه، 25 فروردین در مورد استکبار جهانی، جنایات آمریکا و دیگر هم دستانش مطالب ارزنده‌ای فرمودند.
عابد اضافه کرد: رئیس سازمان از همه افرادی که در اوقاف مشغول فعالیت هستند انتظار خدمت خالصانه دارد. باید تلاش و فداکاری کرد و وفاداری خود را به مردم و مسئولین اثبات کنیم. اشتباه است اگر گمان کنیم فقط مدیرکل مسئول است، شرط موفقیت در سازمان اوقاف این است که همه مطیع مدیر باشیم و او را در اجرای برنامه‌ها همراهی کنیم.
وی تصریح کرد: در استان مرکزی برای جبران فرصت‌هایی که از دست رفته باید تلاش کرد. گاهی در یک دستگاه، تعداد معدودی خلاف قانون اتفاق می‌افتد اما در نگاه عموم همین تعداد محدود، بزرگ جلوه می‌کند. همه اعضای اوقاف مسئولیت نظارت دارند یکی از خلأهای بزرگ و حلقه مفقوده عدم تحقق اهداف، نبود نظارت کافی است.
عابد ادامه داد: از رئیس سازمان گرفته تا کارشناسان شهرستان‌ها موظف هستیم تا از بروز اتفاقات ناهنجار جلوگیری کنیمو نگذاریم نظارت‌ها حالت بی خاصیت و بی فایده داشته باشد.

یادآور می‌شود، در پایان جلسه از زحمات حجت‌الاسلام اصغر سلطانی، سرپرست سابق اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان تقدیر و حجت‌الاسلام حسین دلاوری، به عنوان مدیرکل اوقاف استان منصوب شد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: