کد خبر: 3706139
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۲
حجت‌الاسلام گنجی تأکید کرد؛
کانون خبرنگاران نبأ ــ طبق نگرش توحیدی باید به اسلام ناب محمدی(ص) توجه ویژه‌ای شود، چراکه با توجه به قاعده قرآنی «نفی سبیل» خداوند متعال در این مسیر راه سلطه مستکبران و کفار بر مسلمانان را بسته و این معنا به‌طور صریح در آیات قرآن مجید و مبانی روایی فقهی و شیعه بیان شده است.

سه شنبه //اطاعت از فرمایشات رهبری در حمایت از کالاهای ایرانی واجب است

شرایط سخت و بحران موجود در مقوله اقتصاد جامعه ایران اسلامی چنان حائز اهمیت است که شاهدیم بیش از 5 سال است که محوریت شعارهای سال از سوی مقام معظم رهبری(مد‌ظله‌العالی) اقتصادی است؛ بطوریکه سال 97 نیز بنابر همین ضرورت با تعبیر هوشمندانه رهبری به نام سال «حمایت از کالای ایرانی» نام‌گذاری شده اما واقعاً چرا حمایت از کالای ایرانی تا بدان حد مهم است که به عنوان شعار سال در نظر گرفته شده است؟ گفت‌وگوی کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ، با حجت‌الاسلام والمسلمین محمد گنجی، مدیر مدرسه علمیه آیت‌الله ایروانی(ره) در باب اهمیت این موضوع در ذیل از نظر می‌گذرد.

حجت‌الاسلام گنجی درباره شعار سال مبنی بر حمایت از کالای ایرانی توضیح داد: با اشاره به قاعده «نفی سبیل» که در آیات قرآن تبیین شده، طبق نگرش توحیدی باید به اسلام ناب محمدی(ص) توجه ویژه‌ای شود، چراکه خداوند متعال در این مسیر راه سلطه مستکبران و کفار بر مسلمانان را بسته و این معنا به‌طور صریح در آیات قرآن مجید و مبانی روایی فقهی و شیعه بیان شده است.

وی با بیان اینکه در جامعه کنونی سیطره اقتصادی یکی از راه‌هایی است که مستکبران برای سلطه‌یابی از آن استفاده می‌کنند، عنوان کرد: در جامعه اسلامی باید از هر راهی که سبب باز شدن سلطه غیر مسلمان و به‌ویژه کفار بر مسلمانان شود، ممانعت کرد.

دشمنان در صدد ضربه زدن به اسلام هستند
حجت‌الاسلام گنجی در ادامه با بیان اینکه در دنیای کنونی جنگ بین مؤمنان و کفار است و تمامی جبهه استکبار و کفر در مقابل تمامی دنیای اسلام و ایمان قرار گرفته است، اظهار کرد: دشمنان اسلام از انواع جنگ‌های نظامی، فرهنگی، اقتصادی و... برای رسیدن به اهداف‌شان و ضربه زدن به اسلام و مؤمنان بهره می‌برند.

وی تصریح کرد: پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران دشمنان و مستکبران عالم از جنگ نظامی علیه ایران اسلامی استفاده کردند، سپس به جنگ فرهنگی پرداختند و موفق نشدند، در حال حاضر نیز به جنگ اقتصادی متوسل شده‌اند.

جنگ اقتصادی امری کاملا آشکار است
مدیر مدرسه علمیه آیت‌الله ایروانی(ره) با اشاره به اینکه امروز جنگ اقتصادی، امری کاملا آشکار است، اظهار کرد: دشمن در بازارهای اقتصادی مبانی و نظام اقتصادی کشور را دچار اختلال می‌کند، یکی از راه‌های سلطه این است که به لحاظ اقتصادی بازارهای فروش و درآمد امت اسلامی در اختیار کفار قرار گیرد به این طریق کم کم واردات افرایش پیدا کرده و رشد تولیدات ناخالص داخلی کاهش یافته و تولید در کشور از بین می‌رود.

ضرورت توجه به حمایت از کالاهای داخلی
وی گفت: زمانی که نظام تولید در جامعه منقطع شود خود به خود کارگر ایرانی بیکار خواهد شد و این بیکاری به اشکالات فرهنگی و اقتصادی در جامعه سرایت می‌کند و سبب پیدایش مشکلاتی در ازدواج، معیشت، فقر، اعتیاد و... در جامعه می‌شود از این رو امت اسلامی به سمت فنا و نابودی سوق پیدا می‌کند که به همین دلیل باید از تولیدات و کالاهای داخلی حمایت شود.

نباید به محصولات خارجی متکی بود
حجت‌الاسلام گنجی با اشاره به قاعده نفی سبیل(بر اساس اين قاعده خداوند در قوانين و شريعت اسلام هرگونه راه نفوذ و تسلط کفار بر مسلمين را بسته است «و لن يجعل الله للکافرين علي المؤمنين سبيلاً؛ هرگز خداوند برای کافران نسبت به اهل ايمان راه تسلط را باز نگذاشته و باز نخواهد کرد»سوره نساء/ آيه ۱۴۱) عنوان کرد: باید از عملکرد و دسترنج ملت مؤمن و امت اسلامی استفاده کرد و نباید به محصولات و تولیدات بیگانگان چشم داشت زیرا نگاه به محصولات خارجی دقیقاً مخالف آیات قرآن کریم است.

مدیر مدرسه علمیه آیت‌الله ایروانی(ره) افزود: خداوند متعال در قرآن کریم «وَلَا تَهِنُوا وَلَا تَحْزَنُوا وَأَنْتُمُ الْأَعْلَوْنَ إِنْ كُنْتُمْ مُؤْمِنِينَ؛ و اگر مؤمنيد سستى مكنيد و غمگين مشويد كه شما برتريد ﴿سوره آل عمران۱۳۹﴾ تأکید دارد که شما مؤمنان برتر هستید البته اگر مؤمن باشید و در نگاه توصیفی، مؤمن آن فردی است که در آیین مذهبی تقرب به خداوند متعال پیدا کند و رنگ خدایی بگیرد.

گنجی با بیان اینکه مؤمنان باید بر توانایی خود متکی باشند و در این مسیر حرکت کنند، گفت: در آیات و روایات متعددی آمده که مؤمنان از تشابه به کفار پرهیز کنند؛ این نهی در نوع سبک زندگی و حتی پوشش هم به کار رفته است.

وی ادامه داد: نمونه چنین دستوراتی حاکی از آن است که مسلمانان و مؤمنان باید به نیروی خود متکی باشند و در نظام فرهنگی خود از آداب و رسوم کفار پیروی نکنند چراکه دارای آداب و رسوم غنی‌تری نسبت به مستکبران هستند.

حفظ عزت و اقتدار امت اسلامی با خود‌اتکایی
مدیر مدرسه علمیه آیت‌الله ایروانی(ره) اضافه کرد: تمامی دستوراتی که در قرآن مجید به مسلمانان داده شده است نشان می‌دهد که مسلمانان باید روی پای خود بایستند و محتاج به بیگانان نباشند چراکه تمامی این دستورات برای حفظ عزت و اقتدار امت اسلامی است.

حجت‌الاسلام گنجی عنوان کرد: اگر امت اسلامی برای حل کردن مشکلات خود به بیگانان و مستکبران مراجعه کند، شاهد ذلیل و خوار شدن اقتدار خود خواهد بود، چراکه دشمنان جز ایجاد گرفتاری و رنج برای مسلمانان هدف دیگری ندارند.

لزوم تکیه بر مبانی اسلام ناب محمدی و قرآن
وی با بیان اینکه امت اسلامی با وجود مشکلات باید به خود اتکا کند، اظهار کرد: مردم و مسئولان باید به مبانی اسلام ناب محمدی و قرآن متکی باشند تا به موفقیت‌‌های شایانی دست پیدا کنند.

واجب بودن اطاعت از فرمایشات رهبر معظم انقلاب
حجت‌الاسلام گنجی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری(مد‌ظله‌العالی) درباره حمایت از کالای ایرانی، گفت: تمامی مسئولان و دست‌اندرکاران باید از تولیدات داخلی حمایت و از ورود کالاهای خارجی به کشور ممانعت کنند، از این‌رو مردم و مسئولان آگاه باشند که اجرایی کردن و اطاعت از فرمایشات رهبر معظم انقلاب واجب است.

وی در پایان یادآور شد: اطاعات از فرمایشات رهبری همانند فتوای میرزاتقی شیرازی در جریان توتون و تنباکو است و این حکم همانند حکم شیرازی واجب است و امت اسلامی باید در این مسیر حرکت کند.

عصمت علی‌آبادی
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: