کد خبر: 3706145
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۴
امیدی‌پور مطرح کرد:
گروه فرهنگی ـ رئیس حوزه هنری لرستان با بیان این‌که در دوران ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی شاخصه‌هایی برای حوزه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و نطامی تعریف شده است، اظهارکرد: ترسیم هنر انقلاب مهم‌ترین شاخصه حوزه فرهنگ در انقلاب اسلامی است.

به گزارش ایکنا از لرستان، محمدحسین امیدی‌پور، رئیس حوزه هنری لرستان، امروز دوشنبه، ۲۷ فروردین در آیین رونمایی از کتاب مجموعه آثار کاریکاتور آرش فروغی با عنوان «ریفرم»، ضمن تبریک هفته انقلاب، اظهارکرد: امروز ادبیات پایداری در سطح جهان به‌عنوان نمونه‌ای از فرهنگ جنگ و مقاومت نهادینه شده‌است.
وی با تاکید بر این‌که در بحث هنر انقلاب نیز این رویه بایستی به‌وجود آید، افزود: ضرورت دارد در حوزه هنر انقلاب قلم‌ها زده و تصاویر کشیده شود و این هنر را تبدیل به یک جریان هنری جهانی کرد.
امیدی‌پور ادامه داد: هم‌اکنون که در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب هستیم شاهدیم که برای امور اقتصادی، سیاسی و اجتماعی شاخص‌هایی مطرح می‌شود حال این‌که شاخصی در حوزه فرهنگ و هنر نیز بایستی عرضه شود و البته این شاخص می‌تواند هنر انقلاب باشد.
رئیس حوزه هنری لرستان خاطرنشان کرد: حوزه هنری توانسته جایگاه ادبیات دفاع مقدس را ایجاد نماید و از این‌رو کتاب‌های بسیاری در این زمینه نگارش شده‌ است که به‌عنوان اثر شاخص ادبیات مقاومت محسوب می‌شوند.
وی افزود: هنرمند نبایستی گوش به فرمان مسئول باشد بلکه این هنرمند است که بایستی به مسئول گوشزد کند، این در حالی‌است که آرش فروغی همواره یک قدم از جامعه خود جلوتر حرکت کرده است.
در این آئین از مجموعه آثار کاریکاتوری آرش فروغی، هنرمند لرستانی تحت عنوان «ریفرم» با حضور هنرمندان لرستان رونمایی شد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: