کد خبر: 3706197
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۰
آیت‌الله دری نجف آبادی:
گروه اجتماعی- نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی گفت: اوقاف به نظام، روحانیت و رهبری متصل است، حساب اوقاف از بقیه دستگاه‌ها جداست و باید برای تربیت نیرو و کادرسازی، برنامه‌ریزی جدی داشته باشد برخوردهای سلیقه‌ای در مدیریت اوقاف جایگاهی ندارد.

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، آیت‌الله دری نجف آبادی، نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی، امروز، 27فروردین در دیدار عبدالرضا عابد، قائم مقام سازمان اوقاف و امور خیریه، که در دفتر نماینده ولی فقیه استان انجام شد، گفت: با توجه به اینکه اوقاف سرمایه بسیار عظیمی است و نقش نیروی انسانی در این حوزه بسیار کلیدی است می‌طلبد برای تربیت نیروی انسانی تدبیری اندیشیده شود.
وی تصریح کرد: تمام اوقاف خیر است و باید دارای برکت باشد و مدیرانی که در این حوزه فعالیت دارند شایسته ومنشأ خیر باشند. اوقاف می‌تواند صد برابر کمیته امداد خدمتگزار، وفادارتر و با صفاتر باشد. این منابع عظیم مردمی در دست همه ما امانت است که برای اجرای نیت مردم باید با اخلاص بیشتر وارد میدان شد.
آیت‌الله دری نجف آبادی بر ضرورت عملکرد درست مدیران تأکید کرد و افزود: سلامت سیستم اوقاف و جلب اعتماد عموم اهمیت ویژه‌ای دارد. اگر مدیران لایق نباشند برای موقوفه‌ها کاربری‌های جدید ایجاد می‌کنند. گاهی مجتمع‌های تجاری عریض و طویل همچون مجتمع آسمان درست می‌کنند اما از ساخت مسجد غفلت می‌کنند. واقعاً نباید از اوقاف انتظار داشته باشیم مسجدی صد متری برای نماز مردم بسازد؟
نماینده ولی‌فقیه در استان بیان کرد: مسائل حقوقی، نظارت، مدیریت منابع، داشتن برنامه و تفکر، اقدامات بسیار مهمی است که در اوقاف باید به آن توجه جدی شود. امیدوارم اوقاف پشتوانه جدی حوزه علمیه باشد. اوقاف برای روحانیت عزت و آبرو کسب کند، اما گاهی عملکرد برخی از افراد در برخی سطوح باعث تضعیف حرمت‌ها می‌شود.
وی ادامه داد: اوقاف به نظام، روحانیت و رهبری متصل است، حساب اوقاف از بقیه دستگاه‌ها جداست، اوقاف کمیته امداد و بهزیستی نیست که مبلغ ناچیزی به مردم اعطا کنند. مدیریت کارآمد در اوقاف می‌تواند مشکلات را سنجیده و در راه شکوفایی این مرکز اقدامات خوبی انجام دهد.
امام جمعه اراک تأکید کرد: سازمان اوقاف می‌تواند برای تربیت نیرو و کادرسازی، برنامه‌ریزی جدی داشته باشد تا از رفتارها و عملکردهای سلیقه‌ای جلوگیری شود. 40سال از انقلاب می‌گذرد و باید نسبت به این موارد دقت شود. برخوردهای سلیقه‌ای در مدیریت اوقاف جایگاهی ندارد.
آیت‌الله دری نجف آبادی برلزوم فعالیت دستگاه‌های نظارتی تأکید کرد و گفت: دستگاه‌های بزرگی مانند اوقاف نباید مشکلات نظارتی داشته باشند تا از این رخنه، برخی از افراد فرصت طلب، آبروی روحانیت را به خطر اندازند. منابع انسانی را باید حداقل برای 10سال آینده تربیت کرد.
وی ادامه داد: تربیت نیروی متخصص فقط به اوقاف اختصاص ندارد. اگر همه دستگاه‌ها همچون دستگاه قضا به صورت سالانه به تربیت نیروی انسانی کارآمد بپردازد می‌تواند از لحاظ علمی و کاری، موفق‌تر عمل کند و شرایط را متحول سازد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: