کد خبر: 3706225
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۴
گروه فرهنگی ـ رئیس انجمن خوشنویسان استان فارس از برپایی نمایشگاه خوشنویسی با عنوان «گفته‌ سعدی» به‌مناسبت سالروز بزرگداشت شیخ اجل خبر داد.

به گزارش ایكنا از فارس، مجید چیزفهم، رئیس انجمن خوشنویسان استان فارس امروز، 27 فروردین‌ماه از برپایی نمایشگاه خوشنویسی با عنوان «گفته‌ سعدی» به‌مناسبت سالروز بزرگداشت شیخ اجل خبر داد و گفت: این نمایشگاه روز یکم اردیبهشت ماه همزمان با بزرگداشت سعدی در مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان فارس گشایش می‌یابد.
وی با بیان اینکه علاقه‌مندان تا ٢٩ فروردین مهلت دارند که آثار خود را ارسال کنند، گفت: هنرمندانی که درجه فوق ممتاز و بالاتر دارند می‌توانند آثار خود را برای شرکت در نمایشگاه به انجمن خوشنویسان شیراز ارائه دهند.
رئیس انجمن خوشنویسان استان فارس با بیان اینکه این نمایشگاه گوشه‌ای از ارادت هنرمندان فارس به شیخ اجل سعدی شیرازی است، افزود: آثار ارسالی باید به صورت پاسپارتو قاب گرفته و مرتبط با اشعار و حکایت‌های سعدی باشد.
چیزفهم، درباره دیگر شرایط شرکت در این نمایشگاه بیان کرد: شرکت‌کنندگان می‌توانند آثار خود را در هر یک از خط‌های خوشنویسی ارائه دهند و شرط اصلی داشتن درجه فوق ممتاز و بالاتر در خوشنویسی است.
وی ادامه داد: آثاری که در این نمایشگاه در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد باید دارای کیفیتی مطلوب و بدون خطا باشد و علت قرار دادن این شرط نیز همین مسئله است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: