کد خبر: 3706264
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۶
گروه فرهنگی-مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌شمالی گفت: مشارکت بین دستگاه ها برای انجام اقدامات مختلف در حوزه فرهنگ ضعیف است و جزیره‌ای عمل کردن نهادها، آسیب حوزه فرهنگی است.

به گزارش ایکنا از خراسان‌شمالی، حجت الاسلام سید جواد رئوف سید نژاد مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان در نشست با رئیس جهاددانشگاهی خراسان شمالی اظهارکرد: استفاده از ظرفیت فرهنگی موجود در جهاددانشگاهی در معرفی موقوفات و احیای آن با هدف کمک به مردم و محرومان استان یاری‌رسان خواهد بود.

وی با بیان اینکه در حوزه فرهنگی انجام فعالیت‌ها به‌صورت مشارکتی ضعیف است و جزیره‌ای عمل کردن از آسیب‌های این حوزه است، ادامه داد: اجرای امور فرهنگی نیازمند همکاری های همه جانبه و همت بالا است.

رئوف سیدنژاد با اشاره به اینکه در حوزه فرهنگی هم افزایی نداشته ایم گفت: با توجه به مباحث ضد فرهنگی دشمنان باید بیش از پیش به انجام کار فرهنگی پرداخته و با سرعت  بسیار به این حوزه ورود کنیم.

وی با اشاره به اینکه می‌توانیم با احیاء موقوفات خدمات متفاوتی در حوزه بهداشت و درمان، اشتغال و فرهنگی به مردم ارائه دهیم، افزود: هدف از موقوفات تبلیغ و ترویج فرهنگ ناب اسلام بوده که این سازمان در این راستا برای تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی آمادگی انجام کار فرهنگی را با سازمان و نهاد ها دارد.

رئوف سیدنژاد با تاکید بر اینکه بزرگترین مسابقات قرآنی در سازمان اوقاف و امور خیریه انجام می‌شود، یادآورشد: این در حالیست که در این حوزه نیز دستگاه های اجرایی جزیره ای عمل کرده و منسجم به فعالیت نمی پردازند.

سرپرست جهاددانشگاهی خراسان‌شمالی نیز در این جلسه اظهارکرد: با توجه به عملکرد جزیره ای  در حوزه فرهنگی، آنچنان که باید در این حوزه موفق نبوده ایم.

دکتر رضا شاهین فر با تاکید بر لزوم وجود هم افزایی بیشتر در بین نهادها، یادآورشد: هدف خدمت به مردم است و حرکت نهادها در یک مسیر و بهره گیری از امکانات یکدیگر، تحقق هدف را شتاب می بخشد.

وی با اشاره به ظرفیت های جهاددانشگاهی در هر یک از حوزه های فرهنگی، آموزشی، پژوهشی، اشتغال و سلامت جهت مشارکت با اوقاف و بهره گیری از نیات واقفین در خدمت به مردم اعلام آمادگی کرد.

شاهین فر گفت: دو خبرگزاری ایسنا و خبرگزاری قرآنی ایکنا، خود را مکلف به همکاری با این نهاد جهت ترویج فرهنگ دینی و اسلامی وقف در جامعه می دانند.

انتهای پیام.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: