کد خبر: 3706266
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۹
گروه اجتماعی- فرماندار تفت بر اهمیت شاداب‌سازی فضای کتابخانه‌ها تاکید کرد و گفت: کتابداران شاداب‌سازی فضای کتابخانه‌ها را در اولویت کاری خود قرار دهند

به گزارش ایکنا از یزد، محمد محامدی، فرماندار تفت صبح امروز در دیدار با رئیس اداره و مسئولان کتابخانه‌های عمومی شهرستان تفت ضمن تاکید بر اهمیت شاداب‌سازی فضای کتابخانه‌ها اظهار کرد: برخی کارها نیازی به اعتبار و بودجه ندارد و یک مسئول می‌تواند با ذوق و سلیقه شخصی خود نسبت به شاداب سازی محیط کار خود بدون صرف هیچ هزینه‌ای اقدام کند.

وی با بیان اینکه بیشترین قشر مراجعه کننده به کتابخانه‌ها، کودکان و نوجوانان هستند، تصریح کرد: لازمه سنین نوجوانی، شادابی است و با توجه به بروز و رشد فضای مجازی، کتابداران باید شاداب‌سازی فضای کتابخانه‌ها را در اولویت کاری خود قراردهند.

فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان تفت در ادامه به منابع موجود در کتابخانه‌ها اشاره کرد و گفت: مسئولان کتابخانه‌ها باید نیازسنجی کنند و منابع و کتابهای مطابق با ذوق مطالعاتی مخاطبان را برای کتابخانه خود تأمین کنند.

وی تصریح کرد: در آینده‌ای نزدیک از کتابخانه‌های عمومی شهرستان دیدن می‌کنم و از نزدیک در جریان مشکلات و کمبودها قرار خواهم گرفت و تصمیمات لازم در راستای برطرف نمودن مشکلات اتخاذ خواهد شد.

هادی قاسمی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان تفت نیز با ارائه گزارشی از فعالیت‌های یک‌ساله اداره متبوع خود، به معرفی کتابخانه‌های عمومی شهرستان و همچنین اقدامات و فعالیت‌های صورت گرفته در راستای توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در سطح شهرستان تفت پرداخت.

یادآور می شود شهرستان تفت هم‌اکنون 10 باب کتابخانه عمومی فعال دارد که از این تعداد 4 باب شهری و 6 باب نیز روستایی است، در حال حاضر یکصد و 13 هزار نسخه کتاب در کتابخانه‌های شهرستان تفت موجود است و حدود 4 هزار و 500 نفر از مردم شهرستان نیز عضو کتابخانه‌های عمومی هستند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: