کد خبر: 3706269
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۰:۵۴
گروه اجتماعی- به همت اوقاف لاریجان سند بقعه حضرت عبدالمناف و عبدالمطلب حسنی(ه) لاریجان اخذ شد.

به گزارش ایکنا از مازندران به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران حجت الاسلام محمد زمان خلیلی، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه لاریجان با اعلام این خبر افزود: سند بقعه حضرت عبدالمناف و عبدالمطلب حسنی(ه) لاریجان اخذ شد.
وی گفت: اراضی بقعه متبرکه به مساحت یازده هزار و 232 متر مربع و با متراژ بنای ١٠۶٠ مترمربع شامل صحن، شبستان، حسینیه، خانه عالم و خانه خادم و ۴٢ باب زائر سرا به ارزش ریالی 5 میلیارد تومان بوده که سند مالکیت آن با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک اخذ شد.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه لاریجان تصریح کرد: بقعه حضرت عبدالمناف و عبدالمطلب حسنی(ه) در بخش لاریجان شهرستان آمل، 68 كيلومتری شهرآمل مي باشد، در کیلومتر35 شهرآمل به سمت تهران از جاده هراز، ابتدای حوزه استحفاضی لاریجان، دهستان لاریجان سفلی، روستایی به نام پنجاب وجود دارد که پس از طی مسافت تقریبی 18 کیلومتر(جاده فرعی) به سمت غرب و پشت سرگذاشتن کوه‌های سر به فلک کشیده البرز به روستایی به نام عبدالمناف نمارستاق که نام آن بزرگوار را بر روی روستای خود نهاده اند واقع شده است.
 خلیلی با بیان اینکه ساختمان بقعه به ثبت میراث فرهنگی رسیده است، گفت: نوع سازه بنای ساختمان بقعه اسکلت فلزی و مساحت زیر بنای آن 900 متر مربع تاریخ ساخت بنای آن درسال 1383 شروع شد و دارای امکانات رفاهی از قبیل 42 باب زائرسرا، سالن اجتماعات، سرویس بهداشتی و...است.
وی افزود: این مکان یکی از نقاط دیدنی استان است و به دلیل ییلاقی بودن بیشترین زائر را در فصلهای بهار و تابستان درخود جای داده است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: