کد خبر: 3706422
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۹
مبلغ حوزوی عنوان کرد:
کانون خبرنگاران نبأ ــ ماه شعبان در حقیقت عیدی بزرگ در تاریخ انسانیت است؛ زیرا ماه برافراشته شدن پرچم ممتاز و بی‌نظیر اخلاق و ظلم‌ستیزی است و مناجات شعبانیه نوعی رجوع به فطرت الهی و حل اختلافات و منازعات امت با یکدیگر است.

شعبان المعظم؛ ماه برافراشته شدن پرچم اخلاق و ظلم‌ستیزی

به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ، حجت‌الاسلام والمسلمین محمود لطفیان سرگزی، مدیر عامل مؤسسه صحیفه سجادیه و رساله حقوقيه سه‌شنبه، 28 فروردین‌ماه در جمع دانشجویان در مجتمع کوثر دانشگاه علوم پزشکی قم بیان کرد: هدف از برگزاری جشن‌های اعیاد شعبانیه به یاد شهدا، این است که بدانیم در پرتو رفاقت با شهیدان می‌توان به زندگی شاد و بهتر و قله‌های رفیع انسانی دست یافت. همچنین دانشجویان نیز با کمک شهدا برنامه‌های معرفتی را به پیش می‌برند.
کارشناس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم ادامه داد: هدف از نزول قرآن تربیت انسان، ظلم‌ستیزی و مبارزه با ظالم است. در واقع عمل به قرآن و صحیفه سجادیه می‌تواند منشأ تحول علمی عرفانی در عالم شود. آن چیزی که ما در ماه مبارک شعبان باید به آن توجه کنیم؛ تدبر در مفاهیم مناجات شعبانیه و دعاهای روزانه ماه مبارک است.
وی افزود: ماه شعبان در حقیقت عیدی بزرگ در تاریخ انسانیت است؛ زیرا ماه برافراشته شدن پرچم ممتاز و بی‌نظیر اخلاق و ظلم‌ستیزی است و ماه شعبان از جمله برترین، بزرگ‌ترین و پربرکت‌ترین ایام سال است.
کارشناس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: مناجات شعبانیه نوعی رجوع به فطرت الهی و حل اختلافات و منازعات امت با یکدیگر است.
مدرس مرکز تخصصی نماز با اشاره به ضرورت صیانت از حریم خصوصی مردم در پیام‌رسان‌های داخلی و لزوم حمایت از اقدامات دولت در تنظیم نرخ ارز، ضرورت شناسایی و بهره‌مندی از استعدادها و ظرفیت‌های مغفول در کشور عنوان کرد: اقتدار ایران و استیصال دشمنان انقلاب از برکت عمل به قرآن، مناجات شعبانیه و خدا محوری است. همان‌گونه که بر اساس آیه ۳۲ سوره احزاب جاهلیت مدرن بلای دامن‌گیر انسان امروزی شده است.
وی با اشاره به پاسخ رهبر معظم انقلاب به نامه اسماعیل هنیه گفت: اخلاق و ارز‌ش‌های اخلاقی در هر جامعه‌ای و رعایت آن از سوی افراد جامعه از مهم‌ترین عوامل تعالی و رشد آن جامعه محسوب می‌شود و تکمیل اخلاق بشر و اصول اسوه و الگوی اخلاقی جامعه از اهداف مناجات شعبانیه است. همچنین فرازهای مناجات شعبانیه تذکر دهنده و یادآور کننده نعمت‌های الهی و رهایی انسان است.
یادآور می‌شود، در پایان این مراسم با همکاری کانون فرهنگی تبلیغی شهید آیت‌الله محمد‌علی لطفیان سرگزی، معاونت پژوهشی مؤسسه صحیفه سجادیه و رساله حقوقيه، جمعیت هلال احمر استان و دارالقرآن اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم از کتابچه «حس خوب بندگی» با هدف معرفی شهیدان مظفر، لطفیان سرگزی وعبدالله رونمایی شد.

محمود لطفیان

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: