کد خبر: 3706445
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۸
گروه بین‌الملل ـ چهارمین همایش فقه اقتصاد اسلامی 2018 دبی با عنوان «نوآوری و سعادت در سبک زندگی اسلامی... چشم‌انداز پیش‌رو»، دوم اردیبهشت‌ماه سال جاری برگزار می‌شود.

برگزاری همایش «فقه اقتصاد اسلامی» در دبی

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه خبری «مباشر» عربستان؛ این همایش به همت سازمان امور اسلامی و خیریه دبی و با همکاری مرکز توسعه اقتصادی اسلامی این شهر و با حمایت «شیخ حمدان بن محمد بن راشد آل مکتوم»، ولیعهد دبی، در محل هتل «اینترکانتینانتال» این شهربرگزار خواهد شد.

در این همایش علاوه بر بررسی فرصت‌های سرمایه گذاری موجود در سبک زندگی اسلامی، چگونگی تأثیر سبک‌های زندگی اسلامیِ متبلور در موزه‌ها، هنر‌ها، سبک‌های معماری هندی و لباس های فاخر بر رشد اقتصاد اسلامی مورد بحث و تبادل‌نظر قرار می‌گیرد. 

این همایش در شرایطی در دبی برگزار می‌شود که این شهر به‌عنوان ‌‌پایتخت اقتصاد اسلامی، تلاش می‌کند منطقه‌ای پیشرو در تمامی زمینه‌ها و شاخص‌های اقتصاد اسلامی جهانی باشد.
 
در این همایش دو روزه، 20 مقاله پژوهشی از بین 64 مقاله داوری شده که از سوی پژوهشگران ارشد و متخصصان اقتصاد اسلامی از سراسر جهان ارائه شده، در 6 جلسه اصلی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

نویسندگان و محققان در این مقالات نتایج تجارب علمی، تحقیقاتی و میدانی خود در خصوص دستیابی به رهبری اقتصاد اسلامی از طریق فقه و رفع  شکاف برنامه‌ها و سایر ساختارهای اقتصادی سراسر جهان را ارائه کرده‌اند.
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: