کد خبر: 3706447
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۶
گروه اجتماعی- مدیرکل زندان‌های کردستان از افزایش 26 درصدی آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در سال 96 نسبت به سال 95 از طریق ستاد مردمی دیه در استان خبر داد و گفت: در سال گذشته 277 زندانی جرائم غیرعمد از طریق ستاد دیه از زندان آزاد شدند.

به گزارش ایکنا از کردستان، اسحاق ابراهیمی، مدیرکل زندان‌های استان کردستان امروز، 28 فروردین ماه در دیدار با امان الهی مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان ناآگاهی نسبت به قوانین و مقررات را یکی از عمده دلایل گسترش آسیب‌ها در جامعه دانست.
وی افزود: بسیاری از افرادی که در زندان‌های استان تحمل حبس می‌کنند، کسانی هستند که به دلیل جهل نسبت به قانون و ناآگاهی از عواقب کاری که انجام می‌دهند مرتکب فعلی شده اند که قانونگذار آن را جرم دانسته و برای آن مجازات در نظر گرفته است.
ابراهیمی بیان کرد: بدهکاران مالی، افراد ناتوان از پرداخت مهریه و نفقه، تصادف و حوادث کارگاهی و ... از جمله زندانیان جرائم غیر عمد بوده بیش از حدود 300 نفر از جمعیت زندانیان استان را تشکیل می‌دهند.
وی از افزایش 26 درصدی آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در سال 96 نسبت به سال 95 از طریق ستاد مردمی دیه در استان خبر داد و اعلام کرد: در سال گذشته 277 زندانی جرائم غیرعمد از طریق ستاد دیه از زندان آزاد شدند که از این تعداد 268 نفر مرد و 9 نفر نیز زن بودند.
نائب رئیس هیأت امنای ستاد دیه کردستان با تاکید بر این موضوع که بدهکاران مالی بیشترین جمعیت زندانیان جرائم غیرعمد استان را تشکیل می‌دهند، عنوان کرد: در حال حاضر زندانیان جرائم غیرعمد استان را به ترتیب جمعیت آنان بدهکاران مالی با 76درصد، مهریه 18درصد، تصادف و حوادث کارگاهی 5درصد و نفقه یک درصد تشکیل می‌دهند.
محمد قاسم امان‌الهی، مدیرکل صداو سیمای مرکز کردستان نیز ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات ستاد دیه استان به جهت ارائه خدمات به زندانیان جرائم غیرعمد این قشر آسیب پذیر جامعه گفت: رسانه ملی تاثیر بسزایی در فرهنگ سازی بیش از پیش امور خیرخواهانه و خداپسندانه در جامعه دارد و امیدواریم در سال 97 و در برنامه هایی که از صدا وسیمای مرکز استان پخش می‌شود با جلب کمک‌های مردمی بتوانیم زندانیان جرائم غیرعمد استان را بیش از پیش مورد حمایت قرار دهیم.
امان الهی در پایان سخنان خود با اشاره به آیه 32 از سوره مائده که می فرماید « وَمَنْ أَحْيَاهَا فَكَأَنَّمَا أَحْيَا النَّاسَ جَمِيعًا» یادآور شد: از آنجایی که زندانبانان، کار دشوار اصلاح و تربیت و بازاجتماعی نمودن زندانیان را عهده دار هستند لذا در حقیقت این کار خداپسندانه، جامعه را از بسیاری از آسیب‌ها نجات خواهد داد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: