کد خبر: 3706584
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۲
گروه اجتماعی- امام جمعه شهرستان بابلسر از تشکیل شورای خیرین سلامت شهرستان بابلسردر آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش ایکنا از مازندران حجت‌الاسلام قلی پور، امام جمعه شهرستان بابلسر امروز 28 فروردین ماه در نشست با اعضای خیرین سلامت استان با تاکید بر اهمیت  این حوزه در جامعه، اقدامات خیرخواهانه خیرین را بسیار ارزشمند و ماندگار دانست  و با قدرداني از تلاش‌ها و اقدامات خيرين سلامت و نقش تاثیر‌گذار و مهمی که در تامین و ارتقای سطح سلامت دارند، گفت: بهبود وضع بهداشت و سلامت در جامعه امری مهم و حیاتی است و حتی می‌توان سلامت را بر امنیت تقدم داد.
 وی از تشکیل شورای خیرین سلامت  شهرستان بابلسردر آینده ای نزدیک خبر داد و افزود: ساماندهی ساختار خیرین، شناخت نیازمندیهای حوزه سلامت شهرستان، اولویت بندی نیازها و اتخاذ تصمیم مناسب از مهمترین سیاست‌ها  وبرنامه‌های این شوراست.
قلی پور با اشاره به اهمیت مشارکت‌های اجتماعی در راستای ارتقای سلامت جامعه، بر رویکرد جامعه سلامت محور تاکید و تصریح کرد: توسعه زیرساخت‌های نظام سلامت و توسعه مراکز بهداشتی-درمانی یکی از مهمترین الزاماتی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.
امام جمعه شهرستان بابلسر به آثار معنوی خدمات مالی خیرین در ایجاد زیرساخت‌ها و مراکز بهداشتی درمانی و توسعه و بازسازی مراکز درمانی و خانه‌های بهداشت روستایی اشاره کرد و افزود: از ابتدای انقلاب اسلامی تا کنون دستاوردهای مهم و تحولات شگرفی در حوزه سلامت بدست آمده  و نقش‌آفريني خيرين تأثير فراواني در خدمات‌رساني به مردم و به‌ويژه نيازمندان داشته است. 
وی با انتقاد از وضعیت مراکز درمانی، کمبود امکانات و تجهیزات پزشکی؛ بهبود کیفیت خدمات بخش سلامت را از مهم‌ترین مطالبات مردم در این شهرستان دانست و تاکید کرد: با توجه به تلاش‌های صورت گرفته، بابلسر فاقد زیر ساخت‌های حوزه سلامت بوده و امکانات و زیرساخت‌های مراکز درمانی آن در شان مردم فهیم این شهرستان نیست.
خطیب جمعه بابلسر خواستار استفاده از تمام ظرفیت‌ها برای بکارگیری و جلب مشارکت خیرین در عرصه سلامت شد و گفت: این شهرستان گردش‌پذیر بوده و بیشترین حجم ورودی مسافران استان به این منطقه است که می‌طلبد در راستای حفظ و ارتقای بهداشت و سلامت و تحقق مطالبات مردم  اهتمام ویژه و تلاش مستمر صورت بگیرد.
حجت الاسلام والمسلمین قلی‌پور بهترین راه ترویج خوبی‌ها را تجلیل خوبان دانست و ابراز امیدواری کرد در آینده ای نزدیک از زحمات و تلاش‌های خیرین حوزه سلامت شهرستان تجلیل شود.
وی با بیان اینکه  ارتقای این فرهنگ و بهره‌گیری از حضور بیشتر خیرین در حوزه سلامت می‌تواند به رفع نیازهای این حوزه منجر شود، گفت: برای رسیدن کشورمان به توسعه همه جانبه باید با هدف فرهنگ‌سازی و جلب مشارکت‌های مردمی به ویژه خیرین بستر را برای ارتقای سطوح مختلف فراهم کنیم که به همت خیرین این امرمحقق شده است.

انتهای پیام

شورای خیرین سلامت  شهرستان بابلسر تشکیل می‌شود
 صادق پورشعبان

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: