کد خبر: 3707431
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۵
گروه اقتصادی- کلنگ سیزدهمین بازارچه صنایع دستی استان مرکزی در شهر نیم‌ور به زمین زده شد.

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی، کلنگ احداث سیزدهمین بازارچه صنایع دستی استان در شهر نیم‌ور به زمین زده شد.
سید علی آقازاده، استاندار مرکزی، در این مراسم، گفت: حمایت از صنایع دستی و توسعه تولید آن، حمایت از کالای کاملاً ایرانی است که از مصالح، ابزار، هنر و نیروی انسانی کاملا بومی بهره می‌برد از این رو احداث بازارچه‌های دائمی صنایع دستی در استان گامی مهم در حمایت از تولید کنندگان و ایجاد بازارهای فروش جدید است.
آقازاده افزود: امیدوارم با پیگیری و حمایت نماینده مجلس، مدیرکل میراث فرهنگی و دیگر مسئولان هر چه زودتر این بازارچه احداث و در دهه فجر 97 به افتتاح برسد.
بنابراین گزارش؛ سید محمد حسینی، مدیرکل میراث فرهنگی استان نیز در حاشیه این مراسم گفت: با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، احداث 12 بازارچه دائمی صنایع دستی دستی در استان هدف‌گذاری شد که از این میان 4 عنوان در شهرهای اراک، محلات، خمین و خنداب با مرمت بناهای تاریخی ایجاد شده است. همچنین 6 بازارچه نوساز در شهرهای ساوه، دلیجان، خمین، قورچی باشی، شازند و آشتیان احداث شد و بازارچه شهرهای کمیجان و فراهان نیز در دست احداث است.
حسینی افزود: حمایت از صنایع دستی، نمود عینی اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی است و از سوی دیگر منبع بسیار مناسب تولید شغل برای جویندگان کار است چراکه با آورده بسیار اندک مالی و تلفیق آن با هنر می‌توان سود کلان اقتصادی را بدست آورد.
وی در پایان گفت: این بازارچه در شهر نیم‌ور با 10 غرفه مجهز ساخته و به صورت تقریباً رایگان در اختیار هنرمندان برجسته این شهر قرار می‌گیرد به گونه‌ای که هنرمند فقط کافی است هزینه ماهیانه آب، برق و گاز کارگاه خود را تقبل کند و کل بنا را بصورت رایگان دریافت کند ضمن اینکه باید صنایع دستی با کیفیت و مورد تایید اداره‌کل خلق کند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: