کد خبر: 3711013
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۴
از سوی عیسی علیزاده مطرح شد:
گروه دانشگاه: معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی در سخنانی سه پیشنهاد از جمله ثبت جهانی همایش‌های ملی خلیج فارس در سازمان‌های جهانی، برگزاری سالانه جشنواره علمی هنری خلیج فارس به ویژه در بخش فیلم کوتاه، مستند، عکس و هنر‌های تجسمی و راه‌اندازی دبیرخانه دائمی جایزه ملی خلیج فارس را در همایش ملی علمی فرهنگی جهاد دانشگاهی مطرح کرد.
ارائه سه پیشنهاد برای بهتر برگزار شدن همایش خلیج فارس
به گزارش خبرنگار ایکنا؛ عیسی علیزاده، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی در همایش ملی علمی-فرهنگی خلیج فارس که از صبح امروز 11 اردیبهشت‌ماه در دانشگاه خلیج فارس بوشهر در حال برگزاری است، با اشاره به علت نامگذاری روز ملی خلیج فارس که به مناسبت سالروز اخراج پرتغالی‌ها از تنگه هرمز نامگذاری شده است، اظهار کرد: به همین دلیل جهاد دانشگاهی از سال ۸۴ نسبت به برگزاری این همایش ملی اقدام کرده است.

وی گفت: تداوم این برنامه‌ها حاکی است که جهاد دانشگاهی به عنوان نهاد برخواسته از متن انقلاب اسلامی و با تکیه بر تلاش علمی و فرهنگی دانشجویان و اساتید دانشگاه سعی می‌کند خلیج فارس را به مثابه دغدغه جدی حاکمیت برای احقاق حقوق مشروع فرهنگی و سیاسی ملت ایران برجسته کند.

علیزاده با تاکید بر آغاز به کار دبیرخانه همایش ملی خلیج فارس در جهاد دانشگاهی و در نتیجه برگزاری ۱۱ دوره همایش با این موضوع، اظهار کرد: در این همایش‌ها تلاش می‌کنیم تاکید بر مزیت‌های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و گردشگری راهمان را محقق کنیم.
 
وی گفت: این همایش‌ها مهر تاییدی است بر این‌که خلیج فارس از گذشته دروازه اصلی ورود و خروج فرهنگ، تمدن، اقتصاد و سیاست بوده و این رویداد نشان از بالندگی دولت ایران دارد که همیشه حضور قدرتمند سیاسی در خلیج‌فارس داشته  است. اهمیت برگزاری این همایش‌ها با توجه به اتفاقات و شرایط سیاسی منطقه در حال حاضر دوچندان است، جهاد دانشگاهی به عنوان نهادی پیشگام در عرصه فرهنگی و اجتماعی از نگاه علمی هر سال نسبت به ارتقای این اتفاق مهم تلاش می‌کند.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی افزود: خلیج‌ فارس در همه ادوار تاریخ به دلیل پیشینه تاریخی و داشتن منابع و ذخایر گران‌بهای نفتی و موقعیت استراتژیک نقش مهمی در معادلات سیاسی و جغرافیایی در سطح بین‌المللی ایفا می‌کند.

وی با اشاره به ارسال ۲۰۰ مقاله به دبیرخانه همایش برای شرکت در این کنگره، گفت: اعضای کمیته‌های علمی و داوری دوازدهمین دوره همایش خلیج فارس با توجه به محور‌هایی همچون «فرهنگ، هنر و معماری»، «گردشگری در منطقه، فرصت‌ها و چالش‌ها و ایده‌های نو در این حوزه» و «راهبرد‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری» در انتخاب برگزیدگان تلاش کردند.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی یکی از مهمترین دستاورد‌های این همایش را تمرکز و توجه پژوهشگران و علاقه‌مندان به ویژه دانشجویان به این منطقه جغرافیایی دانست و از راه‌اندازی دبیرخانه دائمی جایزه ملی خلیج فارس برای اهدای جایزه ویژه در حوزه‌های مختلف خبر داد و برگزاری سالانه جشنواره علمی هنری خلیج فارس به ویژه در بخش فیلم کوتاه، مستند، عکس و هنر‌های تجسمی و ثبت جهانی همایش در سازمان‌های جهانی را سه پیشنهاد برای بهتر برگزار کردن این نشست در سال‌های آینده مطرح کرد.
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: