کد خبر: 3711253
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۹
گروه بین‌الملل ـ محمد عبدالستار، خطیب 41 ساله وزارت اوقاف مصر، کتابت بزرگترین نسخه قرآن کریم در جهان برای ثبت در کتاب رکوردهای جهانی گینس را آغاز کرده است.

کتابت بزرگترین قرآن جهان در مصر

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه خبری mobtada.com؛ محمد عبدالستار، از خطیبان وزارت اوقاف مصر در استان دقهلیه این کشور است که از 10 اسفندماه سال گذشته کار کتابت بزرگترین نسخه از قرآن در جهان را آغاز کرده است.

وی در این باره گفت: «هدف من این است که این قرآن به صورت دست‌نویس باشد، به‌ویژه این که من دوره‌های آموزشی زیادی در زمینه خوشنویسی شرکت کرده و آموزش‌های لازم را دیده‌ام».

محمد عبدالستار گفت: «در ابتدای اجرایی کردن این ایده با مشکلات و چالش‌های زیادی از جمله انتخاب مکان بزرگی برای کتابت مواجه شدم، تا این که سرانجام در بزرگترین مسجد شهر «میت غمر» در استان دقهلیه مستقر شدم، این در حالی است که طول هر صفحه این قرآن به 9 متر و عرض آن به 6 متر می‌رسد».

وی با اشاره به اين كه کار کتابت این قرآن از 10 اسفندماه سال گذشته آغاز شده و تاکنون نصف آن انجام شده است، تصريح كرد: این قرآن بر روی پارچه‌ای سیاه‌رنگ مومیایی‌شده در حال کتابت است و هر صفحه دارای 44 سطر است که نصف یک جزء قرآن را شامل می‌شود.

کتابت بزرگترین قرآن جهان در مصر

این خطیب وزارت اوقاف مصر گفت: کار کتابت هر سطر تقریبا نیم ساعت طول می‌کشد و هزینه آن هنوز به طور کامل برآورد نشده، این در حالی است که تنها هزینه پارچه لازم برای کتابت این قرآن حدود 7 هزار پوند مصری است.

یادآوری می‌شود، در حال حاضر بزرگترین کتاب ثبت‌شده در گینس مربوط به کتاب «هذا محمد» است که از سوی وزارت اوقاف امارات به چاپ رسیده است، این در حالی است که کتاب مذکور به صورت چاپی است، اما قرآن کتابت‌شده از سوی این خطیب مصری به صورت دست‌نویس است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: