کد خبر: 3712265
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۴
گروه فعالیت‌های قرآنی- مربی و قاری بین‌المللی گفت: استقبال بانوان در لایه‌های پایینی مسابقات قرآن پررنگ‌تر به نظر می‌رسد اما هرچه به سطوح بالاتر نزدیک می‌شویم از حضور آنها کاسته می‌شود.

حضور بانوان در سطوح بالای مسابقات قرآنی کمرنگ است

سمیه حاجعلی، حافظ کل قرآن،  قاری بین‌المللی، در گفت‌وگو با ایکنا از استان مرکزی، گفت: استقبال بانوان در لایه‌های پایینی مسابقات قرآن پررنگ‌تر به نظر می‌رسد اما هرچه به سطوح بالاتر نزدیک می‌شویم از حضور آنها کاسته می‌شود.
وی تصریح کرد: بانوان به واسطه داشتن روحیه عاطفی و مذهبی و داشتن اوقات فراغت بیشتر در حوزه قرآن وارد می‌شوند، باید آسیب شناسی کرد که چرا بانوانی که با اشتیاق در مسابقات شرکت می‌کنند نمی توانند در سطوح بالاتر حضور فعال داشته باشند.
حاجعلی افزود: روی آموزش بانوان با جدیت کار نشده و بها داده نمی‌شود و زمینه رشد آنها فراهم نشده است به همین دلیل بانوان در سطوح بالاتر تعدادشان کمتر شده و شاید از لحاظ کیفی مسابقات را هم تحت الشعاع قرار می‌دهد.
حافظ کل قرآن ادامه داد: عدم اعتراض جامعه قرآنی به کمی بودجه‌ها به کمرنگ بودن اطلاع رسانی مرتبط است، از کمی بودجه‌ها فقط مسئولان دستگاه‌ها مطلع می‌شوند شاید جامعه قرآنی کمتر از این اتفاقات آگاهی داشته باشند طبیعی است وقتی مطلع نباشند اعتراضی هم نمی‌کنند.

داور مسابقات قرآن اظهار کرد: کمبود فضای قرآنی فقط به مناطق محروم و کم برخوردار یا حاشیه نشین خلاصه نمی‌شود، اماکن قرآنی در مراکز شهرها تمرکز یافته است شاید در شمال شهرها همان میزان نیازمند مؤسسات قرآنی باشیم که در مناطق کم برخوردار نیازمندی.
وی گفت: به منظور احداث مراکز قرآنی در مناطق حاشیه نشین باید سازمان‌هایی نظیر اوقاف و دارالقرآن با شهرداری و کانون مساجد هماهنگ باشند، البته این هماهنگی کار ساده‌ای نیست و از عهده یک دستگاه بر نمی‌آید.
این قاری بین‌المللی در پایان تصریح کرد: اگر مراکز قرآنی شاخص و در دسترس همگان در نقاط مختلف شهر متمرکز باشند از بروز آسیب‌های اجتماعی جلوگیری می‌شود، مؤسسات، اساتید و مسئولان قرآنی برای نوجوانان و جوانان برنامه واحد داشته باشند و دوره‌های آموزشی را فقط به مراکز شهر محدود نکنند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: