کد خبر: 3712728
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۰
حیدری:
گروه فعالیت‌های قرآنی- مدیر مؤسسه قرآن و عترت کوثر تفرش گفت: امروز بیشتر فعالیت‌های قرآنی جنبه آماری و گزارشی پیدا کرده است و این فعالیت‌ها نه فقط در تفرش بلکه سایر نقاط استان نیز از خروجی لازم برخوردار نیست.

فعالیت‌های قرآنی جنبه آماری پیدا کرده است

حاجیه حیدری، مدیر مؤسسه قرآن و عترت کوثر تفرش، در گفت‌وگو با ایکنا از استان مرکزی، اظهار کرد: فعالیت بیشتر این مؤسسه در زمینه مفاهیم و تفسیر خلاصه شده به طوری که تاکنون خواهران توانسته‌اند آموزش‌های خوبی را با دعوت ازاساتید مجرب کسب کنند.
وی ادامه داد: در سال‌های گذشته بیشتر کلاس‌های بنده در کانون‌های مساجد برگزار می‌شد و در ماه مبارک رمضان با استقبال خوبی مواجه بودیم و نزدیک به 130 نفر در کلاس‌ها شرکت می‌کردند.
مدیر مؤسسه قرآن و عترت کوثر تفرش بیان کرد: بطور قطع تداوم فعالیت‌های مؤسسه به فراهم کردن محل مناسب بستگی دارد. در حال حاضر برای تهیه مکان مؤسسه در مضیقه هستم و با توجه به مشکلات درآمدی و اینکه بنده بازنشسته آموزش‌وپرورش هستند در تلاشیم مکانی را حتی در حد یک سوییت خریداری کنیم و اگر مشکل فضای فیزیکی مؤسسه حل شود برنامه‌های متنوع و مستمر قرآنی را شاهد خواهیم بود.
حیدری افزود: شرکت در جلسات قرآنی فضیلت معنوی دارد اما صرف حضور در جلسات کافی نیست و نمی‌توان انتظار اثر مطلوب و کاربردی در زندگی داشت.
وی گفت: چگونگی ارتباط و هماهنگی مؤسسات با یکدیگر به صداقت در گفتار و رفتار بستگی دارد و اینکه معامله با خدا در کارها مدنظر باشد ممکن است در ظاهر کار قرآنی انجام شود اما چون نیت متولی رضایت خداوند نیست بطور قطع تلاش‌ها به نتیجه نخواهد رسید.
مدیر مؤسسه قرآن و عترت کوثر تفرش بیان کرد: امروز بیشتر فعالیت‌های قرآنی جنبه آماری و گزارشی پیدا کرده است و این فعالیت‌ها نه فقط در تفرش بلکه سایر نقاط استان نیز از خروجی لازم برخوردار نیست.
حیدری گفت: یکی از مشکلات مؤسسات جذب کم قرآن‌آموز است حتی افرادی هم که به نحوی آموزش می‌بینند، خروجی خوبی ندارند به طور قطع این مشکل از خود متولیان است زیرا نبود عمکرد قرآنی مناسب و خلوص نیت موجب می‌شود، خروجی‌ها در حد انتظار نباشد.
وی بیان کرد: در بین مؤسسات قرآنی موازی کاری وجود دارد البته این موضوع در تفرش قابل مشاهده نیست به جز مؤسسات مردمی، اداراتی مانند آموزش‌وپرورش، کمیته امداد و ... هم از واحدهای قرآنی برخوردارند و کار قرآنی انجام می‌دهند اما از نظر کیفیت سطح پایینی دارند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: