کد خبر: 3714164
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۷
گروه اجتماعی- بانوی کارفرینی که در خراسان جنوبی با خیاطی توانست نه تنها خود بلکه تعداد زیادی از بانوان را مشغول به کار کند تا بتواند در گذران زندگی کمک حال خود و خانواده باشد.

زهرا دلیر، کارآفرین در خراسان جنوبی در گفت و گو با ایکنا از خراسان جنوبی اظهار کرد: خیاطی را حدود ده سال پیش با کار در منزل شروع کردم و سپس با قبول سفارش و افزایش کارها در کارگاه شروع به کار کردم‌.

روایت کوک‌هایی که چرخ زندگی را می‌چرخاند
وی افزود: در ابتدای کار با یک چرخ و سپس با پیشرفت کار چرخ بیشتر خریداری و در حال حاضر شش چرخ در کارگاه داریم.
این کارآفرین تاکید کرد: در حال حاضر حدود هفت نفر نیرو در کارگاه مشغول کار بوده و تعدادی نیز در منزل برای ما کار می‌کنند.
دلیر ادامه داد: در ابتدا کار را با سرمایه اولیه کم و سپس با دریافت وام از کمیته امداد در قالب وام خود اشتغالی توانستم تمام وسایل را خریداری و مستقل کار کنم.
وی تصریح کرد: با توجه به علاقه ای که به خیاطی از دوران کودکی داشتم دیپلم خیاطی را در کنار مدارک دیگرم دریافت کردم.
این کارآفرین با اشاره به اینکه وقتی که برای مشتری می گذارم بسیار با اهمیت است، یادآورشد: بیشتر لباس ها را خودم طراحی می کنم و همچنین با فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز همکاری کرده و لباس نمایش های تئاتر را نیز انجام می دهم.

روایت کوک‌هایی که چرخ زندگی را می‌چرخاند
دلیر در خصوص  سختی کار تصریح کرد:  دو شیفت کار کردن سخت است اما علاقه ام به این شغل سختی های آن را آسان می کند و تنها جایی که در زمان ناراحتی به من آرامش می دهد کار در کارگاه است.
وی همچنین برنامه هایی برای افزیش کارش داشت و تصریح کرد: افزایش کارگاه و تعداد نیروها را نیز مدنظر دارم و تولید انبوه را برای برنامه کاری خود پیش بینی کرده‌ام.
این کارآفرین با اشاره به اینکه سرمایه در راه‌اندازی یک کارگاه نکته بسیار مهم است، یادآورشد:کمیته امداد در زمان درخواست تسهیلات کمک زیادی داشت.

روایت کوک‌هایی که چرخ زندگی را می‌چرخاند
وی پشتکار را زمینه پیشرفت هر کاری دانست و افزود: اگر کسی علاقه و پشتکار داشته باشد حتی اگر کاری را با سرمایه کم شروع کند قطعا موفق خواهد شد.
این کارآفرین خاطر نشان کرد: خانواده نیز همواره در زمینه پیشرفت کار به من کمک و مشوقم در این امر بوده‌اند.

روایت کوک‌هایی که چرخ زندگی را می‌چرخاند

 سیده طوبی موسوی

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: