کد خبر: 3714327
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۶
گروه اجتماعی ـ همزمان به دهه پایانی ماه شعبان، طرح تکریم و غبارروبی مساجد به منظور ایجاد نشاط معنوی و زمینه‌سازی استقبال شایسته از ماه مبارک رمضان در 1400 مسجد خوزستان اجرا شده یا در حال اجرا است.

اجرای طرح تکریم و غبارروبی مساجد در 1400 مسجد خوزستان (آمــــــاده)

علیرضا عباسی، مسئول امور مساجد اداره کل تبلیغات اسلامی خوزستان در گفت‌وگو با ایکنا از خوزستان گفت: مسجد عبادت‌گاه انسان، جای بندگان صالح خداوند و بزرگ‌ترین و مهم‌ترین پایگاه اسلام است. در طول تاریخ پرفراز و نشیب اسلام مساجد همواره کانون عبودیت، علم و دانش، آموزش اخلاق و قرآن، احکام و تبلیغ دین بوده، هست و خواهد بود.

وی با بیان اینکه مسجد از جهان مختلفی در رشد، تعالی و به کمال رسیدن افراد جامعه نقش بسزایی دارد، اظهار کرد: به تعبیر مقام معظم رهبری «مسجد اهمیت دارد. پایگاه است، پایگاه خودسازی، انسان‌سازی، تعمیر دل و تعمیر دنیا و مقابله با دشمن و زمینه‌سازی برای ایجاد تمدن اسلامی و بصیرت‌افزایی افراد است».

عباسی ادامه داد: به فضل الهی و با تلاش و همت ائمه جماعات، امنای مساجد و فعالان فرهنگی مساجد طی سال‌های گذشته تاکنون توانسته‌ایم در جهت توسعه و ارتقای فرهنگ‌سازی دهه تکریم و غبارروبی مساجد که به سمت نهادینه شدن مفهوم جامع‌تر و نزدیک‌ شدن به شأن و منزلت بیت‌الله است، حرکت کرده‌ایم و به تکریم خانه‌های خدا پرداخته‌ایم. امسال هم دهه تکریم غبارروبی مساجد از 17 اردیبهشت آغاز شده و تا 26 این ماه انجام می‌شود.

مسئول امور مساجد اداره کل تبلیغات اسلامی خوزستان درباره اهداف دهه تکریم و غباروبی مساجد گفت: ترغیب به مشارکت مردم در برنامه‌های مساجد، ایجاد نشاط معنوی و زمینه‌سازی استقبال شایسته از ماه مبارک رمضان، تلاش برای معرفی و الگوسازی مساجد نمونه، ارتقاء سطح کیفیت فعالیت مساجد، توجه به اهمیت تقویت بنیاد خانواده با محوریت مسجد و تقویت این دو عنصر به عنوان دو نهاد مؤثر در تربیت از اهدافی است که در این حوزه دنبال می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در استان خوزستان 1400 مسجد در سطح استان برنامه تکریم و غبارروبی را در دهه منتهی به ماه مبارک رمضان انجام می‌دهند، از این تعداد 150 مسجد در اهواز هستند.

عباسی گفت: برنامه تکریم مساجد شامل آذین‌بندی و نظافت فضای داخلی مساجد، شستشوی فرش‌ها، غبارروبی صحن و شبستان مساجد، ارتقاء وضعیت و کیفیت وضوخانه‌ها و سرویس‌های بهداشتی مساجد و ... است. این برنامه‌ها با کمک برخی دستگاه‌ها و ارگان‌هایی که می‌توان از ظرفیت آنها در آذین‌بندی و نظافت مساجد استفاده کرد مثل شهرداری‌ها و بهداشت مناطق انجام می‌شود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: