کد خبر: 3714514
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۰
گروه اجتماعی- رئیس دفتر نمایندگی نهاد رهبری(مدظله العالی) در دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: هدف از برگزاری ازدواج دانشجویی، الگو گرفتن از سیره ائمه معصومان(ع) در راستای ترویج ازدواج آسان است.

الگو گرفتن از سیره ائمه معصومان(ع) موجب ترویج ازدواج آسان می‌شودبه گزارش ایکنا از کردستان، حجت‌الاسلام حسن عارضی، رئیس دفتر نمایندگی نهاد رهبری(مدظله العالی) در دانشگاه علوم پزشکی کردستان در مراسم جشن ازدواج 48 زوج دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار کرد: هدف از برگزاری این مراسم، الگو گرفتن از سیره ائمه معصومین(ع) در راستای ترویج ازدواج آسان است.
وی افزود: خـداونـد در آیه 187 سـوره بقـره میفـرماید: « هُـنَّ لِبَـاسٌ لَکُـمْ وَأَنْـتُمْ لِبَـاسٌ لَهُـنَّ » (همـسران شـما لبـاس شـما هسـتند و شـما لبـاس آنهـا) که منظـور از لبـاس هـمان پوشش، عفـاف و مسـتور داشـتن عیـوب است، پس بایـد زن و مـرد یکـدیگـر را در کـانـون خانوادگی خـود حفـظ و هر کدام سعی کننـد عفـت دیگـری را پایـدار و عـیوب یکـدیگـر را بپـوشانـند و نیز اسـتفاده دیگـری که از این آیـه می‌شود این است که همـچنانکـه لبـاس مایـه زینـت و آراسـتگی است زن و شـوهـر بایـد موجب زیـنت یکـدیگـر باشـند تا هـر کـدام مایـه مباهات دیگـری باشـد.
وی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین راه‌های شاد زیستن در زندگی زناشویی، داشتن ارتباطات کلامی و غیرکلامی است، عنوان کرد: زن و شوهر باید هم خوب حرف بزنند و هم حرف خوب بزنند و نیز باید به خواسته ها، احساسات و نیازهای طرف مقابل توجه کنند.
رئیس دفتر نمایندگی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کردستان عنوان کرد: مردها به پیام‌ها و زنها به کلماتی که برای عنوان پیام به کار برده حساس هستند، بنابراین باید در نحوه و نوع کلمات و پیام‌ها همیشه اصل احترام به طرف مقابل را سرلوحه اموراتشان قرار دهند.
حجت الاسلام عارضی بیان کرد: توقعات زیاد، به دنبال هم رأی نبودن طرف مقابل، بی‌احترامی، توجه نکردن به احساسات طرف مقابل، کوتاه نیامدن و نداشتن انگیزه از جمله مهمترین تهدیدات زندگی مشترک زناشویی است.
گفتنی است؛ در این مراسم که با برنامه‌های شاد و متنوعی از جمله اجرای موسیقی زنده، تئاتر و مسابقه همراه بود، از طرف نماینده ولی فقیه در استان، ریاست دانشگاه و دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری هدایایی به زوج‌های دانشجوی دانشگاه اهدا شد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: