کد خبر: 3714667
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۰
گروه اجتماعی- یک عضو هیئت علمی دانشگاه کردستان دانشجویان در این فضا علاوه بر تمرین روش‌های گفتگو بر اساس تبادل نظر با آراء متفاوت، با شیوه درست استدلال منطقی آشنا می‌شود.

مناظرات دانشجویی فرصتی برای آشنایی با شیوده درست استدلال منطقی است

ناصر یوسفی، یک عضو هیئت علمی دانشگاه کردستان در گفت‌وگو با ایکنا از کردستان، با اشاره به اینکه مناظره دانشجویی زمینه‌ای برای ابراز وجود دانشجو و تمرین برای انتقادپذیری و پذیرش تفاوت‌های فردی و نگرش‌های متفاوت ایجاد می‌کند، اظهار کرد: دانشجویان در این فضا علاوه بر تمرین روش‌های گفتگو بر اساس تبادل نظر با آراء متفاوت، با شیوه درست استدلال منطقی آشنا می‌شود.
وی با اشاره به اینکه مناظرات دانشجویی زمینه را برای تربیت گفتمان مدنی فراهم می‌کند، افزود: گفتمان ایجاد شده در قالب مناظره دانشجویی فرصتی است برای دانشجویان تا بدانند در روابط اجتماعی‌شان در آینده چگونه از حق خود دفاع و ابراز عقیده کنند، بدون آنکه باعث رنجش دیگران شوند.
این عضو هیأت علمی دانشگاه کردستان برپایی مناظرات علمی را یکی از رسالت‌های اساسی دانشگاه دانست و عنوان کرد: این بدان دلیل است که دانشگاه فضایی است که افراد را برای آینده به عنوان شهروند تربیت می‌کند.
یوسفی در پایان یادآور شد: برپایی نشست‌های گفتمان و مناظره در دانشگاه کردستان به ویژه در دانشکده علوم انسانی و اجتماعی به عنوان آزمایشگاه علوم انسانی و اجتماعی، ضروری است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: