کد خبر: 3714692
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۸
توسط کمیته امداد صورت گرفت؛
گروه اجتماعی- مدیرکل کمیته امداد خراسان‌جنوبی گفت: با همکاری موسسات خیریه و از این طریق۲۰۰ سری جهیزیه شامل کالای ایرانی خریداری شده است.

به گزارش ایکنا از خراسان‌جنوبی، رضا سلم آبادی امروز 25 اردیبشهت ماه در جمع خبرنگاران اظهارکرد: رفع گستره فقر در کشور و خراسان ‌جنوبی از عهده یک سازمان و موسسه خارج است.

خریداری ۲۰۰ سری جهیزیه با کالای ایرانی در خراسان جنوبی

وی افزود: قسمتی از مشکلات با اعتبارات دولتی قابل حل بوده اما کامل کننده نیاز نیست و همه مردم و موسسات باید پایه کار باشند.

مدیرکل کمیته امداد خراسان‌جنوبی تصریح کرد: در نظر داریم تا در کمیته امداد کشور و استان برای برقراری عدالت و تزریق کمک‌ها با کمک خیرین و موسسات دسته به خیر ارتباط برقرار شود.

سلم آبادی با اشاره به اینکه برنامه‌ریزی شده تا ماه رمضان امسال متفاوت ترباشد، ادامه داد: باید پیچیدگی فقر در استان مدیریت و محیط کار سرشار از محرومیت زدایی شود و تلاش و دلسوزی باید در رفع محرومیت زدایی باشد.

وی با تاکید بر اینکه باید در رفع فقر حرفه‌ای عمل کنیم، گفت: فاصله بین فقرا و اعتبار کمیته امداد زیاد است و اگر فعالیت‌ها به صورت حرفه‌ای نباشد، فاصله بیشترخواهد شد.

مدیرکل کمیته امداد خراسان‌جنوبی تاکید کرد: باید پیچیدگی فقر درک و مدیریت و پیامد و زوایای پنهان آن در آینده درک شود .

سلم آبادی اضافه کرد: در راستای رفع فقر در جامعه باید مردم در محرومیت‌زدایی شریک و وارد چرخه حل فقر شوند و نخبگان جامعه را نیز با پدیده فقر آشنا کنیم.

وی یاداور شد: در ماه رمضان نیازمندان را دریابیم و در سفره‌اندازی ماه رمضان بابد همه مشارکت داشته باشند.

اعطاء۱۴۰۰جهیزیه طی امسال

مدیرکل کمیته امداد خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه ماندگاری خدمات در برخی خانواده‌ها کم است، گفت: عمده خدمات صرف امور کم اثر می‌شود و امسال باید با خیرین به شکلی پیش رویم که اثرگذاری بیشتر شود.

سلم آبادی افزود: از ظرفیت های موجو استفاده و منایع مالی بین کمیته امدا و خیرین را مشترک با همکاری موسسات اثرگزاری و ماندگاری خدمت را بیشتر کنیم

وی با اشاره به اعطاء۱۴۰۰جهیزیه طی امسال یادآورشد: اگر موسسات تجمیع شوند کیفیت جهیزیه ها بیشتر خواهد بود.

مدیرکل کمیته امداد خراسان‌جنوبی تصریح کرد: از اتفاقات خوب همکاری موسسات با امداد این بود که از این طریق۲۰۰ سری جهیزیه با کالای ایرانی خریداری شده است.

۳۲ هزار خانوار مستمری یا معیشت بگیر داریم

سلم آبادی اضافه کرد: درحال حاضر ۳۲ هزار خانوار مستمری یا معیشت بگیر داریم که بالغ بر۶۱ هزار نفر هستند.

وی با اشاره به ۱۱۸۶ مورد بیمه اجتماعی زنان سرپرست یادآور شد: در حال حاضر ۱۰هزار دانش آموز و ۱۵۰۰ دانشجو و طلبه تحت حمایت‌های کمیته امداد هستند.

مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی یاداور شد: ۲هزار بیمار صعب العلاج در بانک بیماران ثبت شده که به این منظور طرح های مشترک با دانشکاه علوم پزشکی در حوزه بیناران صعب العلاج داریم.

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: