کد خبر: 3714730
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۵
گروه ادب ــ کتاب «شعار سال» به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال اختصاص دارد که به تازگی از سوی انتشارات انقلاب اسلامی به چاپ رسیده است.

جمعه/ بیانات رهبری در «شعار سال» منتشر شد

به گزارش ایکنا؛ کتاب «شعار سال» اثری برگرفته از بیانات آیت‌الله العظمی خامنه‌ای،‌ رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال است که به کوشش موسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی منتشر شده است.

بخشی از بیانات معظم‌له در پشت جلد این کتاب به این شرح آمده است: «اقتصاد مقاومتی یک مجموعه است؛ این مجموعه اگر فقط در زیر نام اقتصاد مقاومتی مورد توجه قرار بگیرد،‌ ممکن است چندان منشأ اثر نباشد؛ من علاج را در این می‌بینم که این مجموعه را به نقاط مهم تقسیم کنیم و برای هر نقطه کلیدی و مهمی یک فصلی از زمان را قرار بدهیم،‌ و از مسئولان و افراد شاخص و از آحاد مردم بخواهیم که همه همت خود را بر روی آن نقاط کلیدی متمرکز کنند.»

در مقدمه این کتاب می‌خوانیم: «انقلاب اسلامی صرفاً یک اتفاق کوچک و داخلی نبود، بلکه حقیقتاً منشأ تغییرات بنیادین در مناسبات داخلی و بین‌المللی شد. اولین ثمره این انقلاب عظیم،‌ از میان بردن حکومت منحوس و وابسته پهلوی بود. در میان رهنمودهای اقتصادی رهبر معظم انقلاب اسلامی، پربسامدترین رهنمود، توصیه به مقاوم‌سازی اقتصاد در قالب اقتصاد مقاومتی است.»

عناوین بخش اول تا چهارم به ترتیب عبارتند از: کلیات، اقتصاد مقاومتی، تولید، اشتغال. در پایان این کتاب، نمایه‌ها، آیات، روایات، اشعار، موضوعات و اشخاص، مکان‌ها، اقوام و کتاب‌ها ارائه شده‌اند.

این کتاب در شمارگان 2 هزار نسخه،‌ به بهای 340 هزار ريال و در 520 صفحه به چاپ رسیده است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: