کد خبر: 3714763
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۲
گروه بین‌الملل - نمایشگاه قرآن، خوشنویسی و تذهیب به همت رایزنی فرهنگی ایران در یونان و با همکاری و مشارکت موزه ملی بناکی در آستانه ماه رمضان در آتن گشایش یافت.

گشایش نمایشگاه قرآن ایران در یونان

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی؛ این نمایشگاه که 38 اثر نفیس از خوشنویسی قرآنی و اشعار فارسی مجتبی سبزه و نیز آثار تذهیب و مینیاتور فاطمه کیکاووسی به نمایش درآمده است، همزمان با اعلام «آتن پایتخت جهانی کتاب در سال 2018» در بخش اسلامی موزه ملی بناکی در آتن برپا شده و میزبان صدها نفر از علاقمندان و هنردوستان و مردم یونان است.

این نمایشگاه که از نیمه اردیبهشت آغاز شده است تا تیرماه ادامه خواهد داشت و برپایی کارگاه آموزشی خوشنویسی و تذهیب اسلامی ـ ایرانی نیز بخشی از برنامه‌های آن که با حضور هنرمندان کشورمان اجرا می‌شود.

همچنین بازدید ویژه‌ای از این نمایشگاه در نیمه اول ماه رمضان در نظر گرفته شده است که با حضور جمعی از مدیران فرهنگی و هنری، اساتید دانشگاه، مسئولان موزه، کتابخانه ملی و شخصیت‌های مسلمان و مسیحی یونان انجام خواهد شد.

گفتنی است؛ این نمایشگاه به همت رایزنی فرهنگی ایران در یونان، اداره‌کل همکار‌ی‌های فرهنگی و امور ایرانیان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و موزه ملی و اسلامی بناکی و کتابخانه ملی یونان برپا شده و به مدت سه ماه ادامه دارد.

گشایش نمایشگاه قرآن ایران در یونان

گشایش نمایشگاه قرآن ایران در یونان

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: