کد خبر: 3714770
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۳
با پیگیری‌های وزارت اقتصاد؛
گروه اقتصاد ــ بر اساس پیگیری‌های انجام شده از سوی وزارت اقتصاد و سازمان برنامه و بودجه و مصوبه هیئت وزیران و در راستای حمایت از بخش خصوصی، نرخ قدرت خرید اسناد خزانه اسلامی تا 15 درصد افزایش یافت.

نرخ قدرت خرید اسناد خزانه اسلامی افزایش یافت

به گزارش ایکنا، به نقل از شادا، یکی از اقدامات دولت در سنوات اخیر، انتشار و واگذاری اسناد خزانه اسلامی به منظور تسویه بدهی‌های خود به بخش‌های مختلف بویژه پیمانکاران طرح‌های عمرانی دولت بوده است.

این گزارش می‌افزاید: اسناد خزانه اسلامی اوراق فاقد امکان پرداخت سود نقدی است ولی دستگاه‎های اجرایی در زمان صدور این اسناد می‌توانند نسبت به محاسبه و افزودن مبلغی تحت عنوان حفظ قدرت خرید به اصل مبلغ طلبکاران و صدور اسناد معادل مجموع رقم اصل بدهی و مبلغ حفظ قدرت خرید اقدام نمایند.

بر اساس این گزارش، در سال 1396 به موجب مصوبه هیات وزیران، مجوز محاسبه حفظ قدرت خرید تا حداکثر هشت درصد تعیین شده بود که با توجه به پایین تر بودن نرخ مذکور نسبت به نرخ تنزیل اسناد خزانه حسب پیگیری های انجام شده توسط وزیر امور اقتصادی و دارایی و مطابق مصوبه هیات وزیران به حداکثر معادل سود سپرده های بانکی یکساله مصوب شورای پول و اعتبار تا 15 درصد افزایش یافت.

گفتنی است، این اقدام در راستای ارتقاء عملکرد دولت در حوزه تسویه بدهی های خود به بخش های مختلف با استفاده از ظرفیت اوراق بهادار اسلامی صورت گرفته است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: