کد خبر: 3714933
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۰
گروه معارف- مسئول امور مساجد و ائمه جماعات اداره‌کل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی گفت: مساجد از صدر اسلام تاکنون پایگاه اصلی فرهنگی، سیاسی و نظامی بوده است.

حجت‌الاسلام ابوالفضل صادقی خواه، مسئول امور مساجد و ائمه جماعات اداره‌کل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان‌جنوبی اظهار کرد: مساجد از صدر اسلام مورد توجه انبیای الهی بوده است.

مساجد پایگاه اصلی مسلمین در تمامی ابعاد است
وی با بیان اینکه مساجد نقش پررنگی در فرهنگ سازی و تربیت دارند، افزود: مساجد در ابعاد گوناگون سیاسی، فرهنگی و اجتماعی نقش آفرینی می‌کنند.
مسئول امور مساجد و ائمه جماعات اداره‌کل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی بیان کرد: در کشور ایران نیز از بدو پیروزی انقلاب اسلامی، خون تازه‌ای در رگ‌های مساجد جریان یافت و روز به روز نقش موثرتری می‌یابند.
صادقی خواه با اشاره به اینکه مساجد از صدر اسلام تاکنون پایگاه اصلی فرهنگی، سیاسی و نظامی بوده است، تصریح کرد: دشمن به این امر که مساجد پایگاه اصلی مسلمین است، پی برده و نقشه‌ها و توطئه‌های بسیاری دارد که جوانان را از مساجد دور کند.
وی بیان کرد: با وجود توطئه‌های دشمن، حضور جوانان در مساجد هر روز پررنگ تر مشده و در زمان اعتکاف، مساجد از جوانان مملو می‌شود.
مسئول امور مساجد و ائمه جماعات اداره‌کل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی افزود: با توجه به نزدیک شدن به ایام ماه مبارک رمضان، مساجد محوری خراسان‌جنوبی با همکاری کانون‌های مساجد، اداره کل اوقاف و امور خیریه، بسیج، هیئت امنای مساجد و اداره‌کل تبلیغات اسلامی غبارروبی شد.
صادقی خواه ادامه داد: مساجد شهری و روستایی دیگر استان نیز به همت هیئت امنای مساجد برای استقبال از این ماه غبارروبی شده است.
وی یادآور شد: در ماه مبارک رمضان برنامه‌هایی چون نماز جماعت، تفسیر قرآن و جزء خوانی قرآن و مجالس و محافل عزاداری در مساجد برگزار خواهد شد.
انتهای پیام

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: