کد خبر: 3715042
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۵
گروه اجتماعی- رئیس دانشگاه کردستان با اشاره به اینکه تخصص تنها انسان را به کمال نمی رساند، گفت: تواضع، فروتنی و تعهد است که کمال را برای یک هنرمند به دنبال دارد.

تواضع و فروتنی کمال را برای یک هنرمندبه دنبال دارد

به گزارش ایکنا از کردستان، فردین اخلاقیان‌طاب، رییس دانشگاه کردستان امروز، 26 اردیبهشت ماه در آیین بزرگداشت استاد برجسته سینما، تئاتر و تلویزیون «دکتر قطب الدین صادقی» که در تالار مولوی دانشگاه کردستان برگزار شد، اظهار کرد: دکتر صادقی هنرمندی با تحصیلات آکادمی است که انتشارات علمی، فرهنگی و هنری وی در کنار تربیت شاگردان نامورش مزید بر این ادعاست.
وی با بیان اینکه هنرمندان و دانشمندان افق‌های نو، دریچه‌هایی نو و راه‌های جدید را پیش‌روی هنر و علم می‌گشایند، افزود: هنر از یک سو از الهام و تخیل و از سوی دیگر متاثر از جامعه است.
رئیس دانشگاه کردستان بیان کرد: حضور بزرگان در مراسم بزرگ‌مرد «قطب‌الدین صادقی» نشان از بزرگی جایگاه وی است.
وی هنرمندان را پل ارتباطی میان الهام آسمانی و جامعه دانست و بیان کرد: با توجه به اینکه ارتباط بین جامعه و هنرمندان از بدیهیات است، باید هنرمندان را باور کرد و زمینه و بستر این باور را یافت.
اخلاقیان‌طاب با اعلام اینکه در کشور به اندازه کافی به صورت منظم، کافی و سیستم یافته شاهد یک نظام هنری منسجم نیستیم، بیان کرد: برای رشد حوزه‌های هنری نیازمند یک مدیریت جامع هستیم.
وی ادامه داد: در کنار تخصص باید به جایگاه اجتماعی دکتر قطب‌الدین صادقی به عنوان یک هنرمند دانشمند اشاره کرد.
رئیس دانشگاه کردستان با اشاره به اینکه تخصص تنها انسان را به کمال نمی رساند، بیان کرد: تواضع، فروتنی و تعهد است که کمال را برای یک هنرمند به دنبال دارد.
رییس دانشگاه کردستان در پایان با اعلام اینکه کمتر هنرمندی را دیده ایم که اینگونه با مردم در ارتباط باشد، یادآور شد: در طول تاریخ، کردستان مردان فرهیخته ای همچون دکتر صادقی را پرورش داده و منشأ ارایه این سرمایه‌های فرهنگی به کشور و جهان بوده است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: