کد خبر: 3715051
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۶
گروه اجتماعی- شهردار بیرجند گفت: در حال حاضر ۵۰ درصد فضای سبز شهری با آب شرب آبیاری می‌شود.

به گزارش ایکنا از خراسان‌جنوبی، محمد علی جاوید امروز 26 اردیبهشت ماه، در جمع خبرنگاران اظهارکرد: فراهم کردن زیرساخت‌های لازم برای اوقات فراغت مردم برنامه های متعددی پیش بینی شده است.

آبیاری 50 درصد فضای سبز بیرجند با آب شرب

وی افزود: پارک خطی پیامبر اعظم با وسعت ۴۸ هکتار از جمله زیر ساخت های اواقات فراغت است که برای مسیرپیاده روی در نظر گرفته شده است.

شهردار بیرجند افزود: برای این پارک نورپردازی و تامین روشنایی کامل در مسیر، آ بخوری وسرویس بهداشتی مناسب، پاتوق و کافی شاپ و زمین های ورزش عمومی دیده شده که اجرای آن ۸میلیارد تومان اعتبار نیازمند است.

جاوید با اشاره به احداث پارک جنگلی نیز گفت: این پارک با وسعت ۴۰ هکتار زیرساخت‌های لازم اوقات فراعت در آن پیش بینی شده است.

وی تصریح کرد: در طراحی این پارک، ده ها زمین ورزشی ازجمله زمین پارک بانوان و ورزش های متفاوت، بازارچه مشاغل وصنایع دستی، باغ پرندگان و گل ها، پارکینگ، مسجدو نمازخانه، امفی تقاتر وفضاهای روباز در نظر گرفته شده است.

شهردار بیرجند با اشاره به اینکه انتقال چهارشنبه بازار نیز به این پارک پیش بینی شده است، ادامه داد: طی امسال برای احداث این پارک ۱۰ میلیارد اعتبار پیش بینی شدهاست.

جاوید از احداث سه پروزه فضای سبز در مهرشهر خبرداد و افزود: پارک بهجت در هفته دولت تحویل داده خواهد شد و در محدوده شعبانیه نیز زمین سبز احداث می شود.

وی یاداور شد: کانالی درمهرشهر وجود دارد که با توجه به جایگاه مناسب آن درقالب بوستان خطی طرح دیده شده است.

شهردار بیرجند در خصوص جداسازی آب شهری وشرب از پارک و فضای سبز تصریح کرد: در حال حاضر ۵۰ درصد فضای سبز شهری با آب شرب آبیاری می‌شود.

وی تصریح کرد: خیابان جمهوری می‌تواند به عنوان یک برند برای شهر بیرجند تبدیل شود که برای این منظور باید پیاده رو‌ها را به پیاده روی فرهنگی تبدیل کرد تا ارزش افزوده برا فضاهای تجاری ایجاد شود.

وی بیان کرد: در حوزه فرهنگی نیز احداث بزرگترین سالن اجتماعات شهر درقالب فرهنگسرا دیده شده که برای این منظور ۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

شهردار بیرجند با اشاره به کارگاه تولید قطعات بتنی اظهارکرد: دربحث زیباسازی حمایت از تولیدات وصنعت استان همواره مد نظر است.

جاوید یادآور شد: بودجه امسال با ۱۷ درصدافزایش معادل ۸۰ میلیارد تومان پیش بینی شده است.

 

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: