کد خبر: 3715175
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۴
خادم‌القرآن عباس سلیمی:
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ پیشکسوت قرآنی کشور رادیو ترتیل را به مثابه موجی خواند که باید به جریانی دائمی تبدیل شود.

عباس سلیمی

به گزارش خبرنگار ایکنا؛ خادم‌القرآن عباس سلیمی، پیشکسوت قرآنی و معاون فرهنگی آستان حضرت عبدالعظیم‌ الحسنی(ع)‌ طی سخنانی در مراسم راه‌اندازی رادیو ترتیل که صبح امروز چهارشنبه، 25 اردیبهشت‌ماه در محل استودیوی شماره 8 ساختمان شهدای رادیوی سازمان صدا و سیما برگزار شد، ضمن عرض خیر مقدم به تمامی قرآنیان و مسئولان قرآنی حاضر در مراسم، با اشاره به آیه نورانی «وَأَمَّا بِنِعْمَةِ رَبِّكَ فَحَدِّثْ» اظهار کرد: چهل سال قبل، سهم قرآن و قرآنیان از رادیو و تلویزیون رژیم ستم‌شاهی هر هفته چند دقیقه بیشتر نبود. سرتاسر هفته را در انتظار بودیم تا در ساعت 21 شب‌های جمعه و زمان سخنرانی مرحوم استاد راشد، سه دقیقه از تلاوت مرحوم استاد عبدالباسط بهره‌مند شویم. خدا بر ما منت نهاد به برکت خون بیش از 225 هزار شهید سرافراز که حامیان بااخلاص قرآن بودند و صدها هزار آزاده، جانباز و ایثارگر و حرکت پیامبرگونه احیاگر قرآن کریم در قرن اخیر، امام خمینی(ره)، بحمدالله قرآن در جایگاه نسبتاً شایسته خود در کشور قرار گرفت.
پیشکسوت قرآنی کشور ادامه داد: پس از مدتی نیز ثمره آن اینگونه آشکار شد که به دست پربرکت بزرگ پرچم‌دار قرآن و رهبر معظم انقلاب اسلامی در سال 1362 رادیو قرآن راه‌اندازی شود. این حرکت زیبا بحمدالله ادامه پیدا کرد و از آنجا که وعده‌های الهی حق است و فرمود «لَئِنْ شَكَرْتُمْ لَأَزِيدَنَّكُمْ»، به خاطر شکرانه ملت و جامعه قرآنی به پاس زحمات مدیران خوب رسانه ملی، رادیو تلاوت افتتاح شد.
سلیمی با بیان اینکه این حرکت مصداق بارز «نورٌعَلَى نُور» بود، تصریح کرد: همچنین، چون این ملت بزرگوار شاکر نعمت بزرگ قرآن هستند، در سال گذشته به لطف خداوند بزرگ، رادیو تلاوت و سپس، رادیو ترتیل بحمدالله راه‌اندازی شد. این‌ها برکاتی است که باید شاکر باشیم و این نعمات را ذکر کنیم، لذا با قصد قربت و انشاء از ریاست محترم سازمان صدا و سیما، معاونت صدا که خود از خاندان علم و فقاهت هستند و جز این انتظار نمی‌رود که در خدمت قرآن باشند و قائم‌مقام سازمان، صمیمانه به عنوان یکی از اعضای جامعه قرآنی تشکر می‌کنم و امیدواریم که ان‌شاءالله این حرکت زیبا استمرار داشته باشد.
پیشکسوت قرآنی کشور ادامه داد: البته بنده قصد دارم تا اینجا نکته‌ای را به محضر عزیزان بیان کنم و آن این است که رادیو ترتیل به مثابه یک موج است و موج پدیده‌ای موقت و گذرا است و آغاز و فرجامی دارد. هنر مدیران بزرگوار و قرآنی رسانه ملی در این است که این موج را تبدیل به جریان‌ کنند و جریان، عبارت است از حرکتی مستمر؛ اگرچه ماه مبارک رمضان، ماه نزول قرآن است و «شَهْرٌ دُعِیتُمْ فِیهِ إِلَی ضِیافَةِ اللَّهِ»، اما واقعا ما نمی‌توانیم خود را توجیه کنیم که به میمنت حلول عید سعید فطر و پایان ماه مبارک رمضان، دفعتاً رادیو ترتیل تعطیل شود.

رادیو ترتیل موجی است که باید به جریان تبدیل شود
سلیمی اظهار کرد: به همان دلایل کارشناسی مقبولی که کشور، نیازمند فعالیت مستمر رادیو آوا است، به هزاران دلیل برتر از آن دلایل کارشناسی این جامعه، استمرار و بقای این انقلاب، این ملت و خود رسانه ملی نیازمند استمرار رادیو ترتیل است. درود بر آن مدیران بزرگواری که بتوانند با تدبر، با غیرت دینی و با همت خود این موج را تبدیل به جریان کنند و ما شاهد این باشیم که با لطف خداوند بزرگ و تأکیداتی که رهبر معظم انقلاب اسلامی دارند و برکاتی که از ناحیه استمرار رادیو ترتیل می‌تواند در تعالی فرهنگ این ملت و رفع همه نابسامانی‌ها، تخلفات و جرائم خود را نشان دهد، شاهد این باشیم که ان‌شاءالله رادیو ترتیل بعد از ماه مبارک رمضان نیز ادامه پیدا کند. تردید نکنید که مخاطبان خود را در بین این هشتاد میلیون جمعیت عزیز ایران اسلامی و خارج از آن خواهد داشت و اگر احیانا هزینه‌ای نیز از نظر عرف دستگاهی وجود دارد، آیا ما شک داریم که خدای قرآن آن هزینه را تأمین می‌کند؟ و هم به برکت این رادیو ترتیل، توفیقات سایر امواج و ایستگاه‌های رادیویی و تلویزیونی ما را افزایش خواهد داد.
پیشکسوت قرآنی کشور در پایان تصریح کرد: امیدوارم که این افتخار نیز در کارنامه مدیران عزیز و فداکاری که هم‌اکنون توفیق خدمت در رسانه ملی را دارند، ثبت شود و ما بتوانیم ان‌شاءالله به اهداف، منویات و مطالبات رهبری معظم انقلاب اسلامی در این رابطه جامه عمل بپوشانیم.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: