کد خبر: 3715188
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۷
حجت‌الاسلام ابراهیمی:
گروه سیاسی ــ عضو جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه اقدام غیر عقلانی ترامپ در انتقال سفارت امریکا به قدس حرکتی در راستای جبران شکست‌های منطقه‌ای پیاپی آمریکا بود، گفت: امروز با اقدامات وحشتناک صهیونیست‌ها نه تنها جهان اسلام بلکه بسیاری از مردم کشورهای غیر اسلامی نیز متوجه شدند که فلسطینی‌ها از طریق مذاکره با اسرائیل نمی‌توانند به حقوق خود برسند و گزینه مقاومت تنها راهکار اصلی تحقق حقوق فلسطینی‌هاست.

پنجشنبه ارسال شود// جنایات صهیونیست‌ها پیگیری حقوق فلسطینیان را از مسیر مقاومت به اثبات رساند

حجت‌الاسلام و المسلمین حسین ابراهیمی، عضو جامعه روحانیت مبارز، در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا درباره اقدام ترامپ در انتقال سفارت امریکا به بیت‌المقدس و مخالفت جهانی با این اقدام گفت: آمریکا چون در غرب آسیا پشت هم شکست خورده، نقشه‌هایش به بن بست رسیده و به قول خود ترامپ 7 تریلیون دلار در این منطقه هزینه کرده و هیچ چیزی به دست نیاورده دست به چنین اقدامی زده است.

اقدام غیرعقلانی ترامپ برای انتقال سفارت؛ حرکتی برای جبران شکست‌های پی در پی منطقه‌ای آمریکا

وی ادامه داد: امروز مردم منطقه به خوبی متوجه شده‌اند که آمریکا علی‌رغم ادعای توان نظامی و تسلیحاتی کاری از پیش نبرده است و در آینده هم با این روند به جایی نخواهد رسید. مجموعه این مسائل ترامپ را به این سو برده که دست اقدامات یک‌جانبه، غیرعقلانی و بدون محاسبه بزند و توجهی هم به مقررات و قوانین بین‌المللی نداشته باشد.

حجت‌الاسلام ابراهیمی اظهار کرد: در طول تاریخ هم مستکبران و طاغوت‌ها هر جا به بن‌بست می‌رسیدند دست به اقدامات خشن، غیر منطقی و فاقد عقلانیت می‌زدند. اقدامات امروز آمریکا به نوعی شبیه به اقدامات شوروی در اواخر عمرش بود که به دلیل ضعف داخلی به کشورهای دیگر حمله می‌کرد. به اعتقاد من این اقدامات نشانه‌هایی از زوال دولت ایالات متحده آمریکاست و در حالی که هیچ نتیجه‌ای از سیاست‌های خود در منطقه و جهان اسلام نگرفته می‌خواهد با اقداماتی ماند انتقال سفارت آمریکا به قدس هیبت و قدرت خود را نمایش دهد و به تبعات خطرناک چنین اقدامی فکر نمی‌کند.

عضو جامعه روحانیت مبارز افزود: هیچ انسان عاقلی در شرایط فعلی حاکم بر منطقه دست به چنین اقدام تحریک آمیزی نمی‌زد و موجب به شهادت رساندن بیش از 60 نفر در طی دو روز نمی‌شد. در حالی که این مردم فلسطین هستند که از کاشانه خود آواره شده‌اند و می‌خواهند به خانه خود برگردند اما با واکنش خشونت‌آمیز و جنایتکارانه غاصبان صهیونیستی مواجه شدند.

جنایات صهیونیست‌ها و اثبات ایده «مقاومت آری» «سازش نه» به جهانیان

حجت‌الاسلام ابراهیمی درباره اینکه جنایات اخیر صهیونیست‌ها تا چه اندازه به تبدیل شدن مقاومت به عنوان تنها راه مقابله با اسرائیل کمک کرده است، گفت: امروز با اقدامات وحشتناک صهیونیست‌ها نه تنها جهان اسلام بلکه بسیاری از مردم کشورهای غیر اسلامی نیز متوجه شدند که فلسطینی‌ها از طریق مذاکره با اسرائیل نمی‌توانند به حقوق خود برسند و تنها مقاومت راهکار اصلی تحقق حقوق فلسطینی‌هاست.

وی تأکید کرد: این جنایات به حدی وحشتناک بوده که حتی متحدان غربی آمریکا و رژیم صهیونیستی هم آن را محکوم کردند. در واقع امروز همگان متوجه شده‌اند که دولت اسرائیل و امریکا به هیچ میثاقی پایبند نیستند و ابایی از زیر پا گذاشتن قوانین و توافقنامه‌های بین‌المللی ندارند و قابل اعتماد و مذاکره نیستند. امروز این رفتارهای متکبرانه ترامپ و نتانیاهو به سایر کشورها اثبات کرد که این دو تصور می‌کنند کدخدای جهان هستند و همه جهان باید از مطیع آنها باشند.

عضو جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه اثبات این مسئله به مردم جهان، امر مبارکی است، گفت: این باعث می‌شود چه مسلمان و غیرمسلمان علیه اسرائیل و امریکا تظاهرات کنند و حرکتی به نفع مردم مظلوم فلسطین در سراسر جهان شکل بگیرد. زیرا رفتار صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها موجبات نگرانی جهانی را فراهم کرده و این موجب می‌شود جبهه قدرتمندی به نفع منافع فلسطینیان گشوده شود که در نهایت به تقویت راهکار و جریان مقاومت خواهد انجامید و جریان سازش را به حاشیه خواهد راند.

گفت‌وگو از مهدی مخبری

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: