کد خبر: 3715278
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۲
گروه مؤسسات قرآنی مردم‌نهاد ــ آیین حفظ‌خوانی قرآن توسط مؤسسه امیرالمومنین (ع) کاشان و حافظان قرآن و نهج‌البلاغه این شهرستان در ماه رمضان برگزار می‌شود.

به گزارش ایکنا؛ حجت‌الاسلام والمسلمین حسن زاده، مدیر مؤسسه امیرالمومنین(ع) کاشان، گفت: از آنجا که حفظ قرآن، مقدمه تدبر برآن است، مراسم حفظ‌‌خوانی با هدف فرهنگ سازی حفظ قرآن و ایجاد علاقه، انگیزه‌ای مضاعف و فراگیر در اقشار مختلف جامعه نسبت به مقوله حفظ قرآن در شب‌های ماه رمضان، یک ساعت بعد از افطار در پارک ملت برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه اجرای این برنامه در3 سال گذشته درمیدان جهاد و پارک ملت کاشان با حضور، تائید وتشویق آیت الله نمازی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان و استقبال گسترده عموم مردم، مسئولان و علماء همراه بود، بیان کرد: این برنامه درراستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در تربیت ۱۰ میلیون نفر حافظ قرآن کریم برگزار می‌شود.

برگزاری آیین حفظ‌خوانی قرآن در کاشان
مدیر عامل مؤسسه امیرالمومنین(ع) با استناد به سخنان آیت الله نمازی دراین مراسم که تلاوت قرآن نباید منحصر به منازل و خانه‌ها باشد و برای ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه، قرآن‌ها را باید از خانه‌ها و منازل بیرون آورد و در بطن جامعه قرارداد، گفت: برخی افراد به دلایل مختلف نمی‌توانند به مساجد و حسینیه‌ها مراجعه کنند، اما فراهم شدن فضای قرآنی در مکانی که محل استراحت و تفریح خانواده‌ها است؛ می‌تواند این زمینه را برای آنها فراهم کند تا از این فضای معنوی استفاده و بهره‌برداری کنند.
وی افزود: آیین حفظ‌خوانی قرآن کریم دربرنامه ای ابتکاری از ماه مبارک رمضان سال ۱۳۹۱ توسط این مؤسسه درشهرستان کاشان طراحی، اجرا و برای نخستین بار در کشور برگزار شد.
حسن زاده اظهار کرد: در این برنامه، هر شب چهار نفر از حافظان قرآن و نهج‌البلاغه هر کدام به ترتیب پنج صفحه از یک جزء قرآن را در حضور مستمعان بانو و آقا که در صفوفی منظم در پشت رحل‌های قرآن قرار گرفته اند، به صورت حفظ تلاوت می‌کنند.
مدیر عامل مؤسسه برتر و برگزیده کشور تصریح کرد: برای کل این برنامه علاوه برحافظان قرآن و نهج‌البلاغه مؤسسه امیرالمومنین (ع) کاشان، سایر حافظان برتر قرآن شهرستان‌های کاشان و آران وبیدگل نیز پیش‌بینی شده اند که به صورت دوره‌ای، قرآن را از حفظ تلاوت می‌کنند که فضای معنوی خاصی بر جلسه حاکم می‌شود.
یادآور می‌شود، مراسم آیین حفظ‌خوانی قرآن کریم توسط مؤسسه امیرالمومنین (ع)کاشان و با همکاری خیرین، عموم مردم درپارک ملت واقع در میدان خرمشهر، بلوارسپیده کاشانی برگزار می‌شود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: